ЧОРНОБИЛЬ НЕ ВІДПУСКАЄ

Ця трагедія назавжди вїлася в нашу плоть і кров. 26 квітняне просто чорна дата з минулого, аварія на Чорнобильській атомній і нині дається взнаки, не лише наслідками смертоносного опромінення…

Майже місяць горить ліс у Зоні відчуження. І хоч на сьогодні вогнеборці звітують, що пожежу загасили і лишилося ліквідувати лише осередки тління, спокою це не додає. Не забуваймо: в середині квітня вогонь у чорнобильському «рудому лісі» вже приборкували. Тоді допоміг невеликий дощ. Але в наступні дні пилова буря, що принесла до Києва ще і задушливий смог, знову розбурхала ненажерливе полум’я. Столиця України кілька днів поспіль била світовий антирекорд найзагазованіших міст планети. Токсична сопуха досягла Полтави, Черкас, Дніпра. Стихія знову пішла у наступ…

У день Чорнобильської трагедії Президент Володимир Зеленський приїхав до рятувальників, нагородив найдостойніших. Пожежники, як і 34 роки тому,  сьогодні знову протистояли смертельній загрозі. Вогняна стихія шаленіла у безпосередній близькості від зруйнованого реактора, який не так давно накрили новим захисним саркофагом. Згоріло кілька відселених сіл, кладовищ. Знову палав «рудий ліс», який страшного квітня 1986-го взяв на себе перший радіаційний удар. Зрозуміло: разом з вогнем там укотре підвела голову стара гідра – радіація.

Пожежу гасили понад тисячу пожежних і військових. В повітря підняли спеціальні літаки і гелікоптери, задіяли пожежний потяг. Важкою технікою ліс розкраювали просіками, проорювали захисними смугами. Загальний масив загорянь перевищив одинадцять тисяч гектарів. Колосальні збитки і витрати, надлюдські зусилля рятувальників.

Вогонь до Чорнобиля прийшов із сусідньої Житомирської області. Але  були і місцеві підпалювачі. У селі Рагівка, на межі із Зоною відчуження чоловік палив сміття. А далі – порив вітру і вогонь пішов підстрибом пересохлою торішньою травою. А інший тричі підпалював сухостій заради забави… Невже навіть чорнобильська рукотворна біда не додала нам клепки? 34 роки тому самовпевненість, самодурство і безпечність людська, допустивши сумнівні експериментування з «мирним атомом», призвели до найбільшої техногенної катастрофи людства. І що ж тепер? Забулося? Знову якимось виродкам хочеться драйву од гри у піжмурки з невидимою, але вірною смертю?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company