Криком лікувати…

Несподіваний дощ, а серед вулиці і без парасолі... Чи необачно ступили в калюжу…  Або гаряча вранішня кава хлюпнула на нову білу сорочку… Напевно, після такого кортітиме не просто кричати, а волати. Звісно, у таких випадках ми найчастіше намагаємося стримуватися. А дарма.

Гнів – невід’ємна частина нашого життя. Це нормально, коли щось не подобається, коли хочеться змін і нових відчуттів. Інша річ, коли свої негативні емоції виплескуємо на когось. Це псує стосунки, породжує ланцюжок «гнівного циклу», що передається далі…

Можливо,  є спосіб використати свою агресію у правильному напрямку?

Психологиня та журналістка Елейн Мід для видання «Health Line» поспілкувалася з докторкою Шері Джейкобсон, директоркою і засновницею сайту пошуку психологічної допомоги «Harley Therapy». І та вважає, що багато захворювань спричиняє саме стримування власних емоцій. «Терапія гніву» допомагає вихлюпнути негатив «безпечно», щоб відчути благотворне полегшення.

Одним із методів такої терапії є «кімнати люті». Вони дедалі популярніші і в Україні. Концепція полягає в тому, що в орендованій кімнаті можна все нищити. Ламати, бити, викидати меблі, посуд, техніку – усе, чого душа забажає. Для безпеки, щоб у цей час не поранитися чи не травмуватися, відвідувачам видають спеціальний одяг. Отак геть нікому не нашкодивши, людина може зняти стрес.

Іншою технологією є кімнати, або ж пристрої для крику. Наприклад, їх можна знайти в «Експериментаніумах» – музеях популярної науки. Для розваги можна виміряти, як гучно ви спроможні волати, не зашкодивши іншим. Якщо не маєте змоги або бажання їхати в спеціальне місце, можна покричати у подушку. Це теж знімає стрес, зазначає сайт «Освіторія».

Незважаючи на таку яскраву перспективу, гнів залишається небезпечною емоцією. Іноді люди втрачають контроль та можуть нашкодити собі й іншим. Необхідно розуміти, що саму причину гніву це не змінить, а лише допоможе відчути полегшення на певний період. Якщо ж постійно відчуваєте гнів або не можете самостійно з ним упоратися, зверніться до фахівців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company