Культові «Тіні» у містичній інсталяції

ХХІ століття. Століття сучасних технологій та інновацій. З кожним днем світ змінюється,  а з ним люди і , насамперед, їхній світогляд. Ми – нове покоління українців. Захоплення, сприйняття дійсності, погляди на життя. Все не так, як раніше. Але  є те, що незмінне, себто вічне.  Бентежить душу так само глибоко, зачіпає за живе, як і півстоліття тому. 

IMG_0622 (1)Кінострічці «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова навіть в сучасному кінематографі немає рівних. Фільм, що підкорив мільйони сердець  в Україні і світі не втратив актуальності, а навпаки набув альтернативного  сприйняття  під різними кутами зору.  Масштабна виставка «Тіні забутих предків», що відбулася у столичному Мистецькому Арсеналі, є лише  підтвердженням  «нового життя» цього культового кіно.

Виставка «розсекречує» те, що відбувалося за кадром, як проводилися зйомки тих чи інших епізодів та мізансцен, рідкісні фото зі знімального майданчика, весь процес, всю «кухню».

Це історія «Тіней», від  «народження» до повноцінного життя помежи людьми, з його магічним впливом на суспільство і культуру, і не лише в Україні.  Це незвичний погляд на кінострічку через призму сучасного мистецтва. Інсталяції, позначені загадковістю і містикою, не відразу підкорюють людський розум. Потрібен час, щоб усвідомити сенс, відчути себе у атмосфері, яку хотіли донести автори проекту.

IMG_0649І кожна нова зала інсталяції –  як портал, у якому переносишся в той чи інший проміжок часу або фрагмент, пов’язаний з фільмом. Немовби занурюєшся у нього, в його психологію і біографію.

Мимохіть відчуваєш свою приналежність до всього, що відбувається.  Кадри з фільму і «космічна» мелодія вселяють ще більшу впевненість у твоїй там присутності, межа між правдою і вигадкою повільно зникає. І ось уже зовсім інша реальність, з її  традиціями, легендами та напрочуд дивовижними істотами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company