«Наш прапор має…»

Цей символ держави – знак її суверенності і соборності. Відомий людству ще з сивої давнини.
Український Стяг нині несе особливу історичну місію. Він став всесвітнім символ нескореності імперству, героїчного опору тоталітаризму і диктатурі.

Кольори нашого Стяга стали сакральними не лише в Україні. Їх упізнає і шанує світ. Бо й ми самі з деяких пір кардинально змінили наше ставлення до цієї святині. Навіть у масі тих, кого ще кілька років тому наш прапор ані хвилював, ані надихав.

Ще донедавна українські прапорці скромно значили легковики чи вантажні фури, що перетинали кордон України., який прикрашає салон чи зовнішній вид автівки – цілком звична справа. Наші національні кольори все більше стають елементами автомобільного дизайну, прикрашають автомобілі відомих світових брендів. Український прапор став помітними, значущими, красномовними, як наша гордість за країну. Ним військові шанобливо позначають бойову техніку а волонтери та медики – свої транспортні засоби. Передовсім, неподалік або безпосередньо у зонах бойових дій. Під Українським прапором евакуюють населення з окупованих або звільнених українських територій.

Синьо-жовтий стяг по-особливому сприймають і наші брати і сестри з окупованих територій України. Для багатьох із них це символ спротиву загарбникам та єдності з рідною країною. Сміливі партизани розмальовували кольорами прапора мости, тротуари, телеграфні стовпи, стіни споруд. На День прапора український стяг гордо замайорів у тимчасово окупованому Криму.

Світова спільнота на знак підтримки та солідарності з українським народом, розміщує зображення нашого прапора на культових спорудах, історичних пам’ятках. У більшості країн Європи він іще в лютому 2022-го з’явився на адмінбудівлях, музеях, громадських закладах. 23 лютого нинішнього року, напередодні роковин повномасштабної війни, Ейфелева вежа засяяла кольорами Українського стяга. А одну із центральних вулиць Лондона, біля російського посольства того ранку на знак протесту проти дій рф активісти розфарбували у синьо-жовтий колір.

Ці барви замайоріли у модельних колекціях, на світових подіумах. Українські модельєри у своїх проєктах також використовують національну символіку. Наш державний прапор з’явився на фестивальних червоних доріжках Голлівуда, на вбранні та аксесуарах відомих світових персон. Перша леді США Джилл Байден і її 23-річна онука Фіннеган прибули на коронацію Чарльза III та королеви-консорта Камілли у Вестмінстерське абатствому блакитному та жовтому вбраннях. До речі, сам Джо Байден неодноразово з’являвся на офіційних заходах у краватці в жовно-блакитні смуги. І ще одна знакова деталь цієї пам’ятної коронації: величезний килим у тронній залі також мав кольори нашого прапора.

Тепер наш прапор прикрашає не лише рідні однострої. Звичайні українці залюбки носять одяг у барвах рідного знамена. Крамниці сьогодні пропонують найрізноманітніше вбрання з національною символікою.

І не тільки вбрання, а й жовто-блакитні солодощі, упаковки, марки компаній. Вже стає традицією кольорами державної символіки прикрашати пасхальну випічку, крашанки, пасхальні стрічки, великодні квіткові композиції.

Це гармонію барв можна зустріти на серветках і запальничках, на обкладинках зошитів, оправах окулярів, на канцелярському приладді, на упаковках ліків… У садово-паркових композиціях, на газонах і клумбах.

Безсумнівно, що після нашої Перемоги сяйний синьо-жовтий стяг заквітне над відновленими будівлями, у людських оселях, на святковому вбранні – як символ приналежності до славної Нації героїв і творців, що над усе цінує Свободу і Незалежність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company