НЕ СПРИЙМАЄМО УПЕРЕДЖЕНОГО СТАВЛЕННЯ ДО СТУДЕНТІВ!

Заява Київського університету імені Бориса Грінченка
щодо розташування студентського гуртожитку в мікрорайоні Русанівка
(бульвар І. Шамо, 18/2)

Зважаючи на те, що довкола будівництва гуртожитку поширюється неправдива інформація, Університет Грінченка заявляє:
1. Встановлення швидкомонтованих мобільних житлово-побутових модулів на території Київського університету імені Бориса Грінченка (бульвар Ігоря Шамо, 18/2) здійснюється відповідно до розпорядження Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 21.08.2017 року № 1009 (Додаток 1). При прийнятті рішення враховувалася необхідність залучення до навчання за педагогічними спеціальностями студентів з різних регіонів України для забезпечення закладів освіти столиці педагогічними кадрами.

2. Гуртожиток буде розміщено в межах земельної ділянки (кадастровий номер 8000000000:63:082:0023), цільове призначення якої – для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти, для експлуатації та обслуговування будівель і споруд університету, відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна: номер інформаційної довідки 54334903, дата формування 01.03.2016 року (Додаток 2).
Витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку: № НВ8000671552017 від 14.11.2017 року (цільове призначення земельної ділянки: 03.02 для будівництва та обслуговування будівель закладів освіти; категорія земель: землі житлової та громадської забудови; вид використання: для експлуатації та обслуговування будівель та споруд університету) (Додаток 3).
Функціональне призначення земельної ділянки – територія  багатоповерхової житлової забудови – відповідно до Генерального плану міста Києва та проекту планування його приміської зони на період до 2020 року, затвердженого рішенням Київської міської ради від 28.03.2002 року № 370/1804.

3. Інші характеристики студентського гуртожитку, зокрема: щодо гранично допустимої висотності будівлі; максимально допустимого відсотка забудови земельної ділянки, максимально допустимої щільності населення в межах житлової забудови відповідної житлової одиниці (кварталу, мікрорайону); мінімально допустимої відстані від об’єкта будівництва до червоних ліній, ліній регулювання забудови, існуючих будинків та споруд, охоронних об’єктів транспорту, зв’язку, інженерних комунікацій, відстані від об’єкта до існуючих інженерних мереж, – було враховано під час проектування, що підтверджено Містобудівними умовами та обмеженнями для проектування об’єкта будівництва, затвердженими наказом Департаменту містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 3.12.2017 року № 796 (Додаток 4).

4. Щодо інформування мешканців Русанівки про будівництво гуртожитку.
Згідно з ч. 1 ст. 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани
територій. Проведення відповідних громадських слухань забезпечується Департаментом містобудування та архітектури виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Проте встановлення швидкомонтованих-мобільних житлово-побутових модулів на території Київського університету імені Бориса Грінченка (бульвар Ігоря Шамо, 18/2) здійснюватиметься на земельній ділянці, закріпленій за університетом з відповідним цільовим призначенням, що не зобов’язує до проведення громадських слухань. На запит Органу самоорганізації населення «Комітет мікрорайону «Русанівка» м. Києва від 29.11.2017 року № 58 (вх. від 07.12.2017 року № 1074) про отримання публічної інформації щодо можливого  будівництва гуртожитку Університету на території Русанівки Університетом було надано відповідь (лист від 12.12.2017 року № 1552) (Додаток 5). Після надання Університетом інформації ніяких інших запитів щодо будівництва гуртожитку до Університету не надходило.
Депутат Київради О.В. Маляревич ніколи не звертався до Університету щодо надання будь-якої інформації стосовно будівництва гуртожитку чи ознайомлення з відповідними документами.
Університет завжди відкритий до конструктивної співпраці, неухильно дотримується законодавства України, як і належить робити в цивілізованій європейській країні. До речі, цивілізовані європейські країни, захищаючи права студентів, будують гуртожитки у безпосередній близькості до навчальних приміщень, аби створювати молоді кращі умови для навчання, не
змушувати студентів оплачувати транспортні послуги, не перевантажувати міську інфраструктуру, зокрема, громадський транспорт.
Університет не сприймає упередженого ставлення до студентів, завжди захищав і буде захищати їхні законні права і гідність, а також права та гідність усіх громадян України. Для нас  незрозумілими є бажання окремих громадян перешкоджати законному будівництву на тій підставі, що мешканцями гуртожитку будуть студенти, або через інші, ними придумані, причини, що не мають нічого спільного з реальністю. Ми вважали і вважаємо, що житлові райони існують для того, щоб там будувалося житло і жили люди, бо інакше вони втратять перспективу.
Університет Грінченка завжди сповідував і сповідує філософію суспільного служіння. Нинішнього року до Університету вступила рекордна кількість студентів – 3030 осіб, з них 1323 – кияни, що засвідчує високу довіру вступників до діяльності закладу вищої освіти, створеного територіальною громадою м. Києва. Загалом в Університеті навчається понад 9 тисяч студентів. Щорічно понад 7 тисяч педагогів столиці підвищують свою кваліфікацію в Університеті, понад 30 тисяч школярів Києва беруть участь в олімпіадах, конкурсах, фестивалях, що проводяться Університетом, 8
тисяч киян різного віку отримують послуги, які вже 10 років надаєуніверситет в рамках соціального проекту «З Києвом і для Києва».
Ректорат Київського університету імені Бориса Грінченка звертається до всіх зацікавлених сторін з проханням дотримуватися вимог законодавства України, діяти лише у визначений Законом спосіб, поважати законні права усіх громадян, не придумувати окремим мікрорайонам міста особливого
статусу, не нагнітати атмосфери взаємної неприязні та неповаги. Студенти, як і кожен з нас, мають свою культуру, свої сильні і слабкі сторони, вони є такими, якими їх виховали їхні сім’ї та  суспільство, а наше спільне завдання – допомогти їм у здобутті вищої освіти, набутті професійних знань ігромадянському становленні.
Одноголосно схвалено на засіданні ректорату 13 серпня 2018 року, протокол № 180.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company