Оскароносні ножі. Наголо.

Наступного дня після святкової вечері відомого письменника Харлана Тромбі (актор Кристофер Пламмер) знаходять мертвим у власному ліжку. Все вказує на самогубство, і численна родина вже готова ділити залишене їй майно. Аж раптом до когось закралися сумніви, що Тромбі позбувся життя добровільно. І той хтось  анонімно наймає для розслідування відомого детектива Бенуа Бланка (актор Деніел Крейг). Бланк, поспілкувавшись із родиною, бере собі в помічники доглядальницю небіжчика Марту (актриса Анад Армас), яка фізіологічно не сприймає будь-яку брехню…

Режисер Раян Джонсон, відомий за фільмами «Останні джедаї», «Цеглина», «Вузол часу», в новому фільмі з промовистою назвою «Ножі наголо» узявся зіграти на полі славетних детективів Артура Конана Дойла й Агати Крісті.

Дотримуючись голлівудських традицій, Джонсон не обмежується детективною інтригою, а зачіпає актуальні політичні та соціальні проблеми, які простежуємо у певних сюжетних колізіях та характеристиках персонажів. Найперше Джонсон «приплів» до свого фільму… Дональда Трампа, приписавши своєму негативному кіноперсонажеві сліпу любов до американського президента. А головна героїня стрічки, уроджена «латинос», систематично зазнає від сім’ї Тромбі психологічних шпилянь, які збурюють страх перед «чужинцем» – таку собі  сьогочасну  параною пересічного американця.

Як на мене, важко пригадати за останній рік дотепніший детектив, аніж «Ножі наголо». Його творець гучно довів, що є і майстром оригінального сценарію, справді гідного премії «Оскар», яку він і отримав минулого року. Віртуозно зіштовхує своїх кіноперсонажів, чітко розставляючи акценти, увиразнюючи контрасти, і при цьому блискуче замилює глядачеві очі.

«Дістати ножі» – філігранно зроблене кіно, яким Раян Джонсон  цілковито закріпив за собою статус одного з найцікавіших режисерів нашого часу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company