«Освіта – справа усього життя!»

Гасло, винесене в заголовок, це результат голосування серед освітян, яке відбулося під час проведення цьогорічної Серпневої конференції педагогічних працівників міста Києва. Так сприймають свою професію понад 90 відсотків її учасників.

У день щорічного зібрання столичних освітян основні майданчики головного навчального корпусу Київського університету імені Бориса Грінченка відвели під експозиції, які представляли Київський палац для дітей та юнацтва, Київська мала академія наук учнівської молоді, Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного навчання, столичний міський Будинок учителя, Центр професійного розвитку педагогічних працівників міста Києва. І звісно ж – господарі: столичний Грінченків Університет і його Інститут післядипломної освіти.

Освітян знайомили з новаторськими проєктами та розробками, які вдосконалюють навчальний процес в умовах війни, допоможуть учителям освоювати нові методики викладання навчальних предметів. Так, приміром, фахівці Будинку вчителя пропонують колегам методи зосередження на соціально-емоційному навчанні, яке реалізується за програмою LINOS QUEST. Тренери Науково-дослідної лабораторії цифровізації освіти та Інституту післядипломної освіти Університету Грінченка познайомили з унікальними тренінгами з використанням технологій BYOD та мобільного навчання, програмних застосунків для створення AR/VR/MR, створення голограм, візуалізації навчальних матеріалів. Учасникам конференції продемонстрували можливості Nanit Robot (конструктора з робототехніки) для шкіл та садочків. Центр професійного розвитку педагогічних працівників міста Києва запропонував методику психологічного супроводу педагогів, який допомагає зберегти емоційне благополуччя, покращити якість роботи. Цей підрозділ забезпечує педагогам індивідуальні консультації з психологом, вельми помічні від психологічних труднощів, стресових ситуацій та конфліктів на роботі.

А Київський центр дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання ознайомив з можливостями бази «Юний турист», розташованої у мальовничій Феофанії. Для проведення екскурсій та різноманітних культурних та спортивних заходів.

В університетській галереї імені Віктора Огнев’юка розмістилися одразу кілька експозицій: фотовернісаж пам’яті першого ректора Грінченкового Університету Віктора Огнев’юка, картини заслуженого діяча мистецтв України Остапа Ковальчука, а також серію кращих робіт учнів Київської малої академії наук учнівської молоді та Київського палацу для дітей і юнацтва. Більшість тем суголосні дню сьогоднішньому.

Назва цьогорічної конференції, яка зібрала київських освітяни, говорить сама за себе: «Освіта під час війни. Стратегії навчального року 2023/2024». Модераторка, директорка департаменту освіти і науки КМДА Олена Фіданян акцентувала на викликах та рішеннях для освітян столиці у цей вкрай складний час, коли, за її словами, учні київських шкіл досі змушені навчатися онлайн із 36-ти країнах світу. Нині за межами столиці перебуває кожен шостий школяр. Очільниця департаменту проаналізувала складнощі в навчальному процесі попереднього року, коли вчителі були змушені переривати навчання, часто самотужки знаходити нові форми викладання предметів, запроваджувати змішане й індивідуальне навчання учнів. Понад пів тисячі столичних освітян пішли на фронт захищати Вітчизну. Ті, що залишилися в тилу, посильно допомагають нашим воїнам. Так, освітяни столиці зібрали кошти для закупівлі 43 «мавіків».

Олена Фіданян навела оптимістичну статистику: понад 80 відсотків учнів та батьків столиці нині виступають за повернення очної форми навчання. Запорукою цього є зміцнений захист Києва протиповітряною обороною, а також обладнання практично в усіх школах (чи прилеглих будівлях) надійних бомбосховищ.

Життя попри війну триває. Шкільництво нового навчального року обіцяє бути активнішим та результативнішим. Тим паче столичним освітянам є чим пишатися: за результатами 2022 року кращим студентом світу визнано киянина Ігоря Клименка. Це є найвищою оцінкою також і педагогічної школи нашої столиці. Адже, як сказала Олена Фіданян: «Освіта – це ми з вами. Освіта – це наше життя: вчора, сьогодні, завтра…».

Тепло привітав учасників Серпневої конференції педагогічних працівників і Київський міський голова Віталій Кличко. Відзначив кращих педагогів своїми нагородами, закликав їх і надалі виховувати в наших дітях ідеали добра, справедливості, любові до України.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company