Пандемія: марево оптимізму

Слово «стабілізація» стало в карантинній Україні чимось на кшталт мантри. На неї гадають усезнаючі політики, її майбутнім світлим обрисом втішають суспільство представники влади, до неї вдаються численні експерти.

Щоправда, чим активніше звучить на їхніх устах це слово, тим більшає відстань до реалій, які воно означує. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вселяє оптимізм, що на Заході України стабілізація захворюваності на «корону» вже намітилася. І тут-таки попереджає народ, що впродовж найближчої декади щодоби в Україні додаватиметься 25-30 тисяч нових хворих.

А керівник Центру економіки охорони здоров’я Київської школи економіки (KSE) Юрій Ганиченко на недавньому брифінгу заявив: ситуація може стабілізуватися через два тижні. І знову ж таки, детально її аналізуючи, дав зрозуміти, що полегшено зітхнути суспільству випаде не скоро.

Завантаженість ресурсів медичної системи продовжує зростати, але вже меншими темпами, – констатував пан Юрій. – Розрив між кількістю госпіталізованих та виписаних також скоротився вдвічі й становить 15%.

Воно і правда щодо «уповільнення темпів завантаженості». Бо якщо деякі столичні лікарні вже забито хворими ущерть, поза стовідсотково, то якими ще темпами додавати туди нових хворих? Тільки уповільненими. Під ковідні палати вже терміново готують пологові будинки і навіть тубдиспансер.

Натомість, інформує Юрій Ганиченко, в Європі приріст нових випадків виявлення COVID-19 не уповільнюється, а в Північній Америці цей показних лише збільшується.

Катастрофічна ситуація минулих тижнів у Чехії вирівнюється завдяки новим жорстким карантинним заходам. Через стрімкий розвиток британського штаму вірусу Польща перебуває у «червоній зоні» й активно вакцинує населення. Водночас Україна за кількістю виявлених випадків на 100 тис. населення вийшла на європейський максимум, який спостерігався протягом осінньої хвилі. А за коефіцієнтом виявлення випадків, через мізерну кількість тестувань, опинилася у сумній трійці «лідерів».

У нас один із найгірших у Європі рівень тестувань і коефіцієнт виявлення випадків на захворювання, – констатує Юрій Ганиченко. – Україна вже на третьому місці за рівнем смертності серед великих європейських країн, а ще недавно була дев’ятою.

Як зазначає експерт, добова кількість летальних випадків у нас продовжує збільшуватися і вже на третину перевищує середній показник у попередній хвилі. Ця страшна тенденція триватиме орієнтовно ще 2 тижні.

За «середнім сценарієм», до кінця червня 2021 року можемо очікувати до 55 тис. померлих (сумарно з початку пандемії),сказав Ганиченко. У другому кварталі 2021 року очікується така сама кількість померлих, як за 2020 рік.

Біда в тому, що за темпами вакцинації Україна фактично пасе задніх в Європі. Не вистачає вакцини. Індія призупинила імпорт: самим бракує. З термінами постачання в Україну китайської вакцини – туманні обіцянки.

Залишається таки вкотре сподіватися на мудрість, сумління, совість кожного українця. На санітарні культуру і сумлінне дотримання усіма і кожним елементарних заходів безпеки. Інакше – навіть страшно подумати, що нас може очікувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company