В Івано-Франківську від’ярмаркував традиційний великодній ярмарок.
Біля Ратуші, у самому серці міста – десятками маленьких наметів з великодніми сувенірами. Ярмаркували і франківці, і ті українці, хто вимушено прибув сюди зі сходу і півдня України, кого вигнала зі своїх домівок рашистська орда, і кого прикарпатці по-родинному прихистили у себе. Гості щиро дивувалися ярмарком: і красою та розмаїттям товару, і вельми демократичними цінами.
![](http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2022/04/gi1404-1.png)
Від розмаїття товарів розбігалися очі. Великий попит на вишиванки, тут їх на будь-який смак і колір – навіть малеча не може спокійно пройти повз.
![](http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2022/04/gi1404-2.png)
Багато великодніх прикрас ручної роботи: запашне мило у формі курчат, яєчок та квіточок, свічки найрізноманітніших форм.
![](http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2022/04/gi1404-3.png)
А яке ярмаркування без смачненького. Для фанатів солодкого життя – горішки з медом. А для вишуканих гурманів – гуцульські сири, ковбаси…
![](http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2022/04/gi1404-4.png)
А паски – од дрібненьких до велетнів. У черзі переді мною бабуся ретельно перевіряє пасочку на «стійкість» в усіх сенсах: каже, щоб гарно стояла у великодньому кошику. – У кошику прижмеш і буде стояти, – запевняє її подружка. – Е, в тебе може й лежати, а в мене має стояти, ти мене не вчи! – сміється жінка.
![](http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2022/04/gi1404-5.png)
Навіть у цій жартівливій суперечці витає святковість. І впевненість: людей, які не втрачають дух Великодня, перемоги Життя над смертю, – неможливо здолати й уярмити. Івано-Франківці гідно підготувалися до свята: середмістя розквітнуло, замайоріло яскравими барвами. Переможними.
![](http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2022/04/gi1404-6.png)
Місцеві активно практикують «ярнбомбінг», таке собі вуличне в‘язання, або ж ґрафіті нитками – явище вуличної культури, що полягає в обв’язуванні елементів міських вулиць. Головною відмінністю від інших видів є використання не фарб чи крейди, а кольорових ниток. Як наслідок, створюється враження, ніби дерева вдяглися у кольорові светри.
![](http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2022/04/gi1404-7.png)
Про війну нагадують мішки з піском, що оточили пам‘ятник Адаму Міцкевичу. Мішками обклали церкви, храми, аби захистити від можливих пошкоджень.
![](http://grinchenko-inform.kubg.edu.ua/wp-content/uploads/2022/04/gi1404-10.png)
Великодній ярмарок залишив по собі яскраве враження та передчуття свята. Не дивлячись на війну та чинні обмеження, українці не втрачають свою віру у краще, допомагають державі та шанують традиції. Цьогоріч Пасха буде особлива та сповнена надії, як ніколи раніше.
Залишити відповідь