Пласт шикується в похід

Вишикувані в урочисті колони, в одностроях і під знаменами тринадцяти куренів, понад тисячу столичних пластунів урочисто відкрили новий  рік своєї діяльності. Починають його традиційно восени, після закінчення таборових вишколів та відпочинку.

–  Ми провели три табори для найменших пластунів, –  розповідає референтка «пташат» Олеся Мороз. – Не дивуйтеся, до нас батьки приводять дітей від двох до шести років. Звичайно, таборують вони разом,  цього літа таких родин було більше, ніж торік.

На відкритті пластового року «пташата» склали окрему колону, старших урочисто посвятили у новацтво.  А щоб стати повноправним пластуном і скласти присягу, необхідно пройти  не один табірний збір, навчитися різних премудростей і вправностей,  скласти іспити. Вміти розпалювати багаття, в’язати спеціальні вузли, знаходити лісове джерело, щоб приготувати  вечерю, орієнтуватися в походах вчать у таборах для юнацтва – цього літа у київських пластунів їх було аж вісім. А наприкінці серпня поблизу Рівного, до річниці відновлення Пласту в Україні, відбувся скаутський з’їзд. На нього з’їхалися друзі-ровесники з багатьох країн світу.

У сценарій відкриття нинішнього пластового року організатори внесли деякі корективи. Перед традиційним урочистим церемоніалом для відвідувачів Маріїнського парку організували «Пластовий пікнік». А для дітей – активітети: вчили розкладати намет, пакувати наплічник, фільтрувати воду для пиття, знайомили з практикою першої допомоги від Мальтійської медичної служби, навчали пластових ігор. Дорослим розповідали про діяльність молодіжної організації, знайомили з її історією. Мало хто знає, що серед організаторів українського скаутства був син видатного письменника Івана Франка, один із перших повітряних пілотів Петро Франко. Школу Пласту пройшли блаженнійший Любомир Гузар, нескорені Степан Бандера і Роман Шухевич, американська астронавтка українського походження Гайдемарі Стефанишин-Пайпер і легендарна співачка Квітка Цісик.

Чимало турбот чекає на українських скаутів і в новому пластовому році: шефство над дитбудинками, госпіталями для бійців Української армії, волонтерство. І звісно ж, підготовка  до наступного таборового літа…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company