Прокрастинуйте, але міру знайте

Над цим матеріалом почав працювати ще на початку червня, а вже й вересень. І це яскравий приклад прокрастинації.
Що ж воно за новомодне слово? 

Згадайте, як минулого разу обіцяли собі почати щось важливе «завтра». Або відкласти здійснення свого бажання допоки не переможемо російських загарбників. Усе ці «колись» та «потім» і є рецидивами прокрастинації. Таке може трапитися чи не з кожним – зранку рішуче рушаєте до наміченого, а вже вдень берете «паузу». Чому?

– Страх, сум, злість, інші емоції блокують нас на шляху до своєї мети, – коментує для кар’єрного порталу «Happy Monday»  психологиня та психотерапевтка Анна Шийчук – Ми боїмося осуду, невдачі й прикрашаємо це нашою уявою. Гарні емоції також можуть вплинути на прокрастинацію. За крок до мети людина може відчувати ейфорію, але й при цьому боятися невідомості: а що ж потім?…

Та й не може людина весь час бути активною.

Видання «Happy Monday» зазначає: відкладаючи бажання «у шухляду», мимоволі провокуємо відчуття провини. Відчуваємо себе нереалізованими порівняно з іншими, боїмося, що так ніколи і не зможемо почати намічене. Від накопичення багатьох справ стає тільки гірше. Наприклад, життя студента. Можна протягом семестру виконувати завдання, і без особливого напруження «закрити» сесію. Або – відкласти все на останній день, і цілу ніч поспіхом розгрібати гори завдань з панічною думкою, що все пропало. Через це виникає інша вада – стрес.

Якщо часто прокрастинуєте, неодмінно нервуватимете. А це згодом може вилитися у проблеми зі здоров’ям, у погіршення стосунків із близькими… Та й репутації вашій відчутно нашкодить. Пригадайте того приятеля, який весь час запізнюється. А якщо у вас немає таких, то, можливо, це саме ви?

Перейдемо до позитивного. Коли є купа роботи, одразу вчіться розставляти пріоритети, організувати своє життя. Студент, який виконує завдання в останній день, мимохіть стає креативним. Написати багато не схожих одне на одного текстів, обрати оригінальну тему та швидко знайти цікаві джерела інформації – не так це й легко.

Так само можете зрозуміти, що вам до душі. Якщо, наприклад, відкладаєте «на потім» курси з дизайну, то, можливо, треба спробувати щось інше? Або після того як 24/7 писали журналістські матеріали та второпали, що тепер геть немає сил це робити… Ліпше не перенавантажуватися, дати волю своєму внутрішньому прокрастинатору.

А іноді необхідно додавати до свого життя трохи хаосу. Нема нічого ідеального, а надмірний перфекціонізм також може бути згубним.

У житті варто дотримуватися балансу. Якщо легко відкладаєте своє життя «на майбутнє», колись, озирнувшись, можете гірко пошкодувати про змарновані роки. Повністю усе контролювати також не гоже – будете дуже розчаровані, якщо обставини змінять плани.

Тож ідіть до своїх мрій, але не забувайте про відпочинок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company