Проти інформаційних інтервентів

Весь час чуємо: Україна веде гібридну війну, найголовнішими у якій стали інформаційні операції. Начальник російського генштабу Герасимов якось заявив, що сучасна війна ведеться дистанційно, безконтактно і на всю глибину території противника.

Але дивно. В Україні, на двадцять сьомому році незалежності, практично немає концепції державної інформаційної політики, не витлумачено значення інформаційного суверенітету, не створено плану його захисту. Про ці проблеми і йшлося на щорічному міжнародному форумі «Глобальні інформаційні загрози: актуальні тренди 2017 року», який відбувся в Київському університеті імені Бориса Грінченка. У його роботі взяли участь фахівці з Білорусі, Естонії, Іспанії: інформаційна безпека нині життєво важлива для світового співтовариства.

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін вважає, що в основі гібридної російської агресії проти України лежить спроба зміни світоглядних позицій українців, їхньої самоідентифікації, вибору культурних цінностей і політичних орієнтирів. Але найперше, чого домагається агресор, – деморалізувати наших громадян.

Слова урядовця підтвердила красномовними ілюстраціями молодший лейтенант, прес-офіцер 72-ї бригади «Чорні запорожці» Олена Мокренчук. Пояснивши: російські ЗМІ, та й, на жаль, деякі українські, подавали Іловайський «коридор смерті», Дебальцевський котел та бої за Донецький аеропорт лише як приклади поразок та низької боєздатності української армії. Натомість замовчували безприкладний героїзм, самопожертву, громадянського подвиг українських воїнів. «Треба вчитися висвітлювати перемоги та позитивні зміни, які відбуваються в державі», – пояснює Олена Мокренчук. І розповідає про інформаційну роботу «Чорних запорожців» під час бойових дій у Авдіївці. Військові викладали у школах міста предмет «Захист Вітчизни», випускали бригадну газету, тиражували дитячі розмальовки «Україна-мрія», патріотичні  банери. І вже цим помітно міняли настрої місцевих мешканців, завойовуючи їхню довіру та прихильність.

Григорій Сеньків та Дмитро Теперік, представники таллінського «Національного центру підвищення обізнаності про безпеку та оборону», поділилися дослідженнями проросійських спільнот в соціальних мережах країн Балтії, тим, як вони впливають на суспільні настрої. В Естонії  близько  27% російськомовного населення, в Латвії – майже половина. І саме через них ведуть пропаганду інформаційні російські центри, а базовими стали всілякі проросійські групи в «Одноклассниках» и «ВКонтакте». Схожа ситуація і в Білорусі — про це в режимі відеозв’язку розповів головний редактор інтернет-порталу Володимир Чуденцов. Журналіст зазначив, що інформаційна агресія РФ має небезпечний латентний характер.

Про події  в іспанській Каталонії розповів журналіст і політолог Пабло Гонзалес:

– Паралелі з Україною, безперечно, існують. Але їх треба проводити дуже обережно. В Іспанії каталонський референдум став результатом внутрішніх процесів, а не зовнішнього впливу. А тут сусідня держава збройно порушила кордони суверенної України. Однозначним проявом агресії Росії стала анексія Криму. На жаль, державне інформаційне поле України нині не в кращому стані, і супротивник цим уміло користується.

Підбиваючи підсумки дискусії, політолог, кандидат наук із соціальних комунікацій Олександр Курбан запевнив: форум досягнув найголовнішого – порозуміння у протидії гібридній війні, яку веде проти України і цивілізованого світу Росія. А подальша співпраця допоможе виробити нові механізми захисту від інформаційної агресії войовничої сусідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company