РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНИХ: ПОГЛЯД УКРАЇНСТВА

Український центр вивчення громадської думки «Соціоінформ» на замовлення Національного музею Революції Гідності провів опитування 2000 респондентів – жителів усіх регіонів України. Соціологи досліджували ставлення населення до революційних подій 2013-2014 років та його бачення способів увічнення пам’яті про Майдан.

Кожен другий опитаний (49%) вважає ці події боротьбою українців за свої права та європейські цінності. Дві третини респондентів зауважили, що Революція Гідності стала можливою завдяки солідарності різних регіонів України (64,1%) та завдяки масовій підтримці киян (66,6%). Мешканці Заходу та Центру частіше, ніж інші, трактують події Революції Гідності як боротьбу за права громадян і незалежність України. На Півдні та Сході люди частіше називають Майдан «переворотом», підтриманим країнами Заходу чи опозицією. Така ж аргументація і за мовною ознакою. Українськомовне населення країни підтримувало Майдан більшою мірою. Російськомовне не було ні за владу, ні за опозицію, проте заперечувало необхідність будь-яких заворушень.

Що вищий рівень освіти респондента, то більшою мірою він схилявся підтримати Майдан. Дослідження засвідчило: серед протестувальників переважали люди з вищою і середньою спеціальною освітою. І до того ж ті, хто мав роботу.

«Серед передумов виходу людей на Майдан – узурпація влади (38%), погіршення економіки та корупція (по 28%), а серед його причин – побиття студентів (55%) та відмова від євроінтеграції (47%). Показово: понад 70% опитаних вважає, що події Майдану варто вшановувати, а до десяти найочікуваніших форм увічнення ввійшло створення Меморіалу (48%) та Музею (42%)», – прокоментував результати дослідження Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Найзнаковішими позитивними наслідками Революції Гідності респонденти назвали підписання Асоціації з ЄС, підвищення згуртованості та патріотизму, отримання безвізового режиму з ЄС, запровадження біопаспортів, втеча Віктора Януковича та розпад його команди.

Значна частина опитаних вважає здобутком Євромайдану визволення України з-під впливу Росії, боротьбу за незалежність, боротьбу за права та свободи, створення Армії, НАБУ, розвиток волонтерського руху, утвердження демократії, віру в майбутнє, зміну ставлення до України західним світом.

Негативними наслідками Революції Гідності опитані вважають війну з РФ, АТО, економічну кризу, втрату територій, убитих на війні, біженство та «відтік мізків» закордон, зростання соціальної напруги у суспільстві, зубожіння, корупцію, нереалізовані реформи.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company