Росія горить

Площа лісових пожеж у Сибіру продовжує збільшуватися, повідомило російське федеральне агентство «Авіалісохорона». Лише за  добу масив загорянь,  де борються з вогнем, збільшився на 23 тисячі, а пожеж на віддалених територіях, де гасіння не проводять, – на 45 тисяч гектарів.

Згідно із супутниковими даними агентства Рослісгосп, пожежі охопили загалом  4,5 мільйона гектарів лісового масиву. Офіційне зведення «Авіалісоохорони» вказє на два мільйона гектарів менше. У російському представництві міжнародної організації «Greenpeace» повідомили, що пожежі гасять лише на 140-ка тисячах  гектарів, що становить шість відсотків площі займання.

Як повідомило міністерство оборони РФ, за останню добу армійська авіація ліквідувала тридцять пожеж в Іркутській області. Гасять за допомогою вертольотів Мі-8. За даними головного управління міністерства з надзвичайних ситуацій РФ, в Іркутській області, у зоні задимлення розташовано 37 населених пунктів. Через відсутність дощів покращення ситуації не очікують.

Російське відділення «Greenpeace» передало до Державної думи РФ петицію «Врятуйте Сибір від лісових пожеж!», яку вже підписало понад 380 тисяч осіб. Екологи вимагають від влади спрямувати додаткові сили на боротьбу з вогнем, переглянути зони контролю, а також сказати правду про задимлення і допомогти людям його пережити. У «Greenpeace» нагадали, що задимлення Москви на два тижні у 2010 році призвело до зростання смертності приблизно на 50 тисяч осіб.

Задимлення у місті Чита, 1 серпня 2019 року

Лісові пожежі в Сибіру тривають вже кілька тижнів – переважно в Іркутській області, Красноярському краї та Якутії. Дим пожеж поширився на Західний Сибір, Урал і Поволжя.  Багато міст затягло смогом, а в атмосферу потрапило стільки вуглекислого газу, скільки продукує за рік уся Швеція.

За інформацією мінприроди РФ, основна причина пожеж в сибірських регіонах  – «сухі грози» та людський фактор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company