Розумне місто, мудрі кияни…

… А все починається з ініціативних студентів. Тих, які не лише блискуче знають  теорією, а вміють її матеріалізувати у практику. Відтепер цьому сприятиме співпраця між департаментом інформаційно-комунікаційних технологій столичної міськдержадміністрації, громадською організацію «Смарт сіті хаб» та Київським університетом імені Бориса Грінченка.

– Такий проект перший  в Україні: місто та муніципальний виш разом працюють на конкретний результат, – наголосив на церемонії підписання спільної угоди заступник голови КМДА Валентин Мондриївський. – Ми не просто надаємо базу для практики. Студенти працюватимуть над реальними  проектами, розроблятимуть програмне забезпечення для міських електронних систем і баз даних.

– Два роки тому наш університет ухвалив нову освітню стратегію: половину навчального часу віддавати практичним заняттям, передовсім на реальних робочих місцях, – пояснив ректор Грінченкового університету Віктор Огнев`юк.

Якщо Київ сьогодні один із лідерів за темпами інновацій та електронного урядування, то Київський університет імені Бориса Грінченка ввійшов у десятку найрейтинговіших вишів країни серед цьогорічніх абітурієнтів, посівши з-поміж столичних закладів вищої освіти п’яте місце.

Програма «Смарт сіті», яку реалізують понад чотири роки,  вибудовує у столиці розумну інфраструктуру: від організації роботи міського транспорту до управління муніципальними фінансами. Кожен киянин, користуючись електронним сервісом, може моніторити якість доріг чи відстежувати незаконні забудови, оформити дитину в садочок чи записатися на прийом  до лікаря.  Розроблятимуть «розумні технології» для рідного міста не лише на факультеті інформаційних технологій та управління Грінченкового університету, а й студенти і фахівці інших його підрозділів. Координаторка ініціативи «Смарт сіті» Ярослава Бойко тепер заходитиме до університетських аудиторії викладачем-практиком.

– З грінченківцями  проаналізуємо ефективність інноваційних проектів. Наприклад, візьмемо комплекс «Океан плаза» і визначимо його місце у міській інфраструктурі, співставимо навантаження на комунікації та участь у наповненні  бюджету. Ці та інші напрацювання  ляжуть в основу майбутньої стратегію розвитку столиці.

– А що найперше скажете студентам?

–  Скажу, що економіка – то не цифри на моніторі, а люди, яких вони зустрічають щодня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company