Stand up: ліки проти війни

Олександр Хомчак, стендапер та учасник каналу «Metr 79», про український stand up, який став особливо популярним з приходом у наш дім російського агресора.

– Гумор під час війни вкрай важливий, – запевняє Олександр, – адже це підтримує моральний дух та зберігає надію. У перші дні після вторгнення суспільство було шоковане, у медіа і соцмережах переважала серйозна воєнна тематика. Але згодом завдяки мемам та фільтру новин почав з’являтися позитив. Важливо, що населення охоче підтримало гумор і сарказм, націлений на ворога. Тепер ця культурна ніша в Україні активно розвивається.

– Пане Олександре, що для Вас особисто означає stand up?

– Можливість донести свої ідеї у найпростіший спосіб, через сцену, адже людина з мікрофоном здається переконливішою. Для мене це, передовсім, перевірка себе.

– Публіка, перед якою Вам доводилося виступати, зазвичай визначена?

– Ні, це абсолютно різна аудиторія: молодь, старші, навіть глядачі досить похилого віку… Stand up об’єднує людей різних поколінь, тому виступ має зачепити кожного. Головне, щоб тема, про яку розповідає стендапер, була важливою для всіх слухачів, без вікових обмежень. Наприклад, проблематика, якою переймається країна і світ, завжди актуальна для обговорення зі сцени.

– З чого починали свій шлях у ролі стендапера?

– Цей жанр я вирішив опанувати, коли лютувала коронавірусна пандемія. До того досить довгий час ми займались командними видами гумору. Під час ковіду виступи на публіці стали проблемою, тому stand up виявився ідеальним вирішенням. Це такий вид діяльності, коли потрібно тримати мозок в тонусі та напрузі.

– Уявляєте себе в майбутньому відомим stand up-коміком?

– У такому жанрі дуже важко знати заздалегідь, чи сприйме аудиторія твій жарт. Загадувати наперед не варто. Скажу так: бути відомим – це, звісно, добре, але головне, щоб це подобалося, передовсім, тобі самому. Для мене важливіше, щоб ми всі продовжили займатися творчістю та розвитком культури після нашої спільної Перемоги, а українці продовжили продукувати та споживати своє, українське, включно із stand up-комедією. Упевнений: так і буде.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company