«Цифра» для державного управління

«Рішельє-форум: державна служба для нової ери» започатковано Кабінетом міністрів України ще 2009 року, щоб мати системний діалог між владою, науковцями та громадськістю для реформування державної служби та органів місцевого самоврядування.
Форум відбувається щоосені, у вересні. «Під прицілом» цьогорічного зібрання була цифровізація.

– Це одна зі світових тенденцій, до якої Україна ставиться надзвичайно серйозно, – зауважив Андрій Клочко, голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. – Ми застосовуємо її в системі державного управління, для пошуку ефективних рішень у сфері економіки і в решті галузей. Держава переходить до «цифри», як ми нині кажемо, і це збільшує прозорість влади, допомагає долати корупцію, що є одним із наших головних завдань. Це також збільшує ефективність роботи влади на всіх рівнях. Цей процес забезпечує однакові можливості мешканцям міст, і віддалених сіл. Цифровізація прискорює інтеграцію України з Європою та світом, адаптує наші стандарти до європейських.

Одним із прикладів цифровізації є створення реєстру будівельної діяльності. Ця захищена база даних – не те, що стара корупційна система. Тут можна швидко і прозоро «прив’язати» до об’єкта всі дозвільні документи.

Андрій Клочко вважає, що перехід на цифрові технології в умовах пандемії – життєво необхідний. Нині на розгляді Верховної Ради законопроєкт про дистанційну роботу: на час карантину надзвичайно багато компаній працює в онлайн-режимі. Законопроєкт покликаний захистити права людей, які трудяться дистанційно.

Валерія Іонан, заступник Міністра цифрової трансформації України з питань євроінтеграції, наводить вражаючу статистику: 37,9% українців у віці 18–70 років мають цифрові навички на рівні нижче середнього, а 15,1% взагалі не володіють ними. Отже, 53% населення України – поза позначкою «середній рівень». Тому міністерство цифрової трансформації розробило 4 амбітні цілі, які мають втілити до 2024 року:

  • залучити 6 мільйонів українців до програми розвитку цифрових навичок;
  • 95% транспортної інфраструктури, населених пунктів та їхні соціальні об’єкти підключити до високошвидкісного інтернету;
  • 100% публічних послуг для громадян та бізнесу зробити онлайн;
  • довести частку ІТ у ВВП країни до 10%.

Не так давно розроблено спеціальну програму «Дія», а нині нею користуються вже понад 5 мільйонів українців. Міністерство цифрової трансформації створило ще декілька проєктів, і таким чином «Дія» охоплює практично всі сфери життя:

– Нашим проєктом «Дія – портал послуг» за три роки оцифруємо абсолютно всі послуги для фізичних осіб та для бізнесу, – інформує Валерія Іонан. – Проєктом «Дія – цифрова освіта» навчаємо людей цифрової грамотності. Втілюємо проєкт з розвитку підприємництва «Дія – бізнес» та проєкт першої віртуальної бізнес-країни «Дія – сіті».

Щоб навчити населення цифрової грамотності визначилися із двома основними складовими.

Перша складова – освітня національна онлайн-платформа «Дія – цифрова освіта». Має понад 30 безкоштовних серіалів про цифрову грамотність. Це новий підхід до навчання: замість онлайн-курсу – серіал, замість рівня – сезон. А замість уроку – серія, у якій експерт і селебріті жартівливими діалогам доносять важливу і корисну інформацію. Після кожної серії система пропонує пройти тес. Кожному, хто його успішно склав, стає доступною наступна серія. На завершення серіалу – фінальний тест, який дозволяє отримати сертифікат.

Є намір створити і мережу хабів, для того щоб охочі долучатися до навчання. Нині вже працює понад 1,5 тисячі хабів: бібліотеки, університети, школи, ЦНАПи. Тут можуть навчатися, ті, в кого немає доступу до інтернету чи потрібних гаджетів.

Уже десятиліття «Рішельє-форум» є платформою для побудови діалогу та обміну досвідом. Представники різних органів державної влади, міжнародні та українські експерти діляться досвідом, практиками та світовими новаціями для підвищення ефективності державного управління і державної служби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company