«Твоя країна»,.. Моя Країна

Першокурсниця зі Львова бере слухавку, нітиться і враз осяває щастям. Хоча голос  чує вперше в житті. Закінчивши розмову, миттю поринає у звичні клопоти подорожньої: квитки, речі, мамина дорожня валіза… А на душі –  хвилювання, острах, очікуванням неймовірного: шлях неблизький, ушир України, до Слов’янська…

Так починаються історії тих, хто вперше зібрався у подорож завдяки проекту «Твоя країна», ідея якого – показати українцям Батьківщину в усьому її різноманітті. Не вигадуючи нічого нового та екстраординарного, молоді люди змінюють світогляд, своє життя, роблять його кращим.

Як же це відбувається?

Група активної молоді готує візит до свого міста. Вигадує цікаву й насичену триденну програму: знаходить відомих (або не дуже, але однозначно вартих знайомства) особистостей, готують майстер-класи та екскурсії, організує безкоштовне поселення учасників – у себе та своїх друзів. Усе це – для щасливців, за анкетним відбором, головний пункт якого – особиста мотивація. Замість оплати приймають подарунки від таємних друзів, усмішки, позитив, нові знайомства і шалену енергетику.

Хто? Коли й навіщо?

 Проект створили активісти молодіжної організації «Фундація регіональних ініціатив» (ФРІ), з Євгеном Демченком на чолі. Підказала задумку традиція самої організації: скажімо, якщо «ФРІшник» потрапляє у чуже місто, де є члени фундації, він може бути впевнений, що матиме тут місце для ночівлі, сніданок\вечерю та тепле спілкуванням.

– Якомога більше людей має побачити якнайбільше України – над практичним втіленням цієї формули  я роздумував давно, – ділиться думками Євген Демченко. –  Впевнений, що це однин із ключів до суспільної довіри.  Наприкінці грудня 2013-го, було сформульовано ідею «Твоєї країни». І так збіглося, що сам проект стартував 22 січня, у День соборності України.

 «Твоя країна» давно вийшла за рамки ФРІ: колишні учасники ставали організаторами у своєму рідному місті, локальний проект перетворився на всеукраїнський рух. В одному населеному пункті подекуди є до трьох і більше команд – зі своєю тематикою візитів, програмами та кількістю учасників. Не маючи централізованого фінансування, рух живе лише завдяки волонтерству. Матеріальну вигоду організаторам замінюють величезне задоволення від спілкування та відкриття нового, неоціненний досвід і справжнє багатство нових друзів зі всієї України.

– Коли спостерігаю, як наші візити зближують людей, підштовхують небайдужих створювати такі ж проекти у своїх містах, на створення подібних заходів у їхніх містах, розумію, що всі затрачені сили  недаремні», –  розповідає координатор тематичних візитів у Житомирі Євген Бабінов.

Кожна пташка своє гніздечко хвалить

А як же інакше! Організатор прагне показати свою домівку щонайкраще. Масштабні мурали на багатоповерхівках, скульптури у спальних районах, далеких від центру, арт-галереї у під’їздах, що приховують непривітні сірі стіні… Маленькі обласні центри стають для учасників яскравим осяянням, а міста-мільйонники віють затишком. Проект допоможе закохатися у невідому Долину на Івано-франківщині, полюбити вологу і холодну взимку Одесу та пізнати вічне у метушливому Києві.

Просто поїхати і побачити місто – це одне. З «Твоєю країною», молодь виходить із зони комфорту, розкриває таланти, руйнує стереотипи. Одні їдуть до незнайомих людей, інші впускають у дім «чужинців», але роблять це без страху. Неймовірна атмосфера проекту викликає звикання, навіть залежність, подорож, спілкування стає потребою, як дихання чи тамування спраги. Студентка зі Львова познайомиться з хлопцями й дівчатами з Одеси, Донецька, Полтави і Жмеринки. Навчиться обмежуватися легким наплічником замість валізи і таки об’їздить свою прекрасну Україну.

І скрізь її зустрічатимуть щирі, добрі друзі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company