У дійсність через вигадане

Фотовиставка «Казки та реалії: подорож у невідоме» справді вразила. Світлини канадсько-російської художниці українського походження Вікторії Сорочинські експонуються в осередді української столиці, на Хрещатику, в торговельному центрі «Мандарин». Вхід безкоштовний, зала невелика,  але  відвідувачів не так і густо. Шанувальники арт-мистецтва видають себе одразу:  споглядають вдумливо, на обличчях гама почуттів: смуток, тривога, радість. І відгуки захоплення.  

–  Як сильно «промальовані» емоції!.. Ці фотографії просто випромінюють енергетику дітей!..

Сучасне мистецтво переймається глобальними проблемами. Здається, що фотографу складно потрапити у тренд, адже йому приписано фіксувати буденність. Вікторія Сорочинські зуміла здолати таке протиріччя – вона робить постановочні кадри, але вигадані нею сюжети не спотворюють дійсність, а через асоціативність допомагають зрозуміти і зануритися у неї.

Ці фотографії можна назвати картинами, вони зачіпають «за живе». Можливо, ще й тому, що мисткиня звернулася  до чутливої теми – дитинства. Фіксує почуття і емоції, намагаючись впіймати мить нашого дорослішання.

Назва одного із розділів виставки говорить сама за себе – «Брат і сестра». Ось сюжет, де хлопець під покривалом на холодному камені пригортає дівчину, щоб зігріти її в обіймах. Обіймає по-дитячому, як брат, чи вже по-дорослому, як закоханий? Фотографії на цю тему вишукані і стримані, теплі і розумні. Екстравагантні костюми і декорації додають не лише шарму, а й емоцій для роздумів.

Вікторія Сорочинскі – фотохудожниця зі світовим визнанням. Лауреатка багатьох престижних премій, учасниця всесвітньо знаних біенале отримала чимало відгуків на свої роботи, опубліковані у численних виданнях. Як справедливо написала одна із дослідниць її творчості, «захоплений бездоганними образами без жодної зайвої деталі, зворушений чудесним світом, глядач швидко розчиняється в ньому як у грі дзеркальних відображень».

Дитина

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company