Удар із неба: успішно вчимося тримати

У нинішньому звитяжному протистоянні українців збройній навалі російських варварів – чималий внесок Повітряних сил ЗСУ. Про те, як українські воїни боронять наше небо, виявляють, ідентифікують, супроводжують та знищують ворожі повітряні об’єкти, розповів на онлайн-брифінгу в Укрінформі речник командування Повітряних сил України Юрій Ігнат.

Це військове гарбання чужої країни, що його кремлівські палії планували як «бліцкриг», західні експерти вже називають «війною на виснаження». За словами пресофіцера, ворог і далі намагається атакувати Україну на суходолі, у повітрі та на морі. Застосовуючи, зокрема, ракетне озброєння та авіацію, зосереджену поблизу нашого кордону. ЗСУ, її Повітряні сили чинять рішучий опір цим атакам, з неабиякою ратною майстерністю вражають об’єкти нападу.

Але важливим і навіть визначальним етапом війни стане майбутній контрнаступ українських військових, про який невтомно згадують ЗМІ та соцмережі. І потужна військово-повітряна складова стане вагомим чинником цієї операції.

– Казати, що вже, власне, зараз має відбутися контрнаступ, без того щоб дійсно посилити саме наше панування в повітрі, нашу перевагу… Навряд чи це можливо, – зауважив Юрій Ігнат. І пояснив: таку перевагу Україна матиме, коли отримає системи «Patriot», «SAMP/T» та підготовлених для роботи на цих установках українських військових. За словами експерта, це посилить нашу перевагу в зоні розгортання цих комплексів

Речник нагадав, що Україна також очікує від Заходу якнайшвидшого рішення надати нам сучасні багатоцільові літаки покоління 4+. Йдеться про F-16. А літати на них є кому: за результатами тестування, котрі пройшли в США, американські партнери дали високу оцінку вмінням і навичкам українських пілотів. Як наголосив Юрій Ігнат, це досвідчені літуни, їх спеціально відібрали для тестування у Сполучених Штатах. Відтак їм знадобиться менше часу для підготовки, ніж було заявлено раніше.

На думку фахівця, противник змінив повітряну тактику, тримається поодаль кордону, наносить удари з відстані 50 і більше кілометрів від лінії бойового зіткнення.

– Ця тактика для нас небезпечна, бо ми не маємо нині засобів, щоб відігнати російську авіацію подалі від кордонів, – зазначив Юрій Ігнат. Додавши, утім, що спроби ворожої авіації все-таки прорватися на підконтрольну Україні територію дістають рішучу відповідь.

Коли готувався матеріал, стало відомо, що командувач Повітряних Сил ЗСУ генерал-лейтенант Микола Олещук перевірив бойові позиції ЗРК «Patriot» на одному з напрямків. І подякував зенітникам, які завершили навчання значно раніше запланованих термінів, а також партнерам та усім, хто цьому сприяв. Зазначивши, що пускова установка ЗРК «Patriot» уже несе бойове чергування в системі протиповітряної оборони України.

«Хоч у невеликій кількості, але по факту вже маємо на озброєнні сучасні західні зенітні ракетні системи: «NASAMS», «IRIS-T», «Patriot», «SAMP/T», «Crotale», «Gepard» та інші. Аби пазл перспективної української ППО остаточно склався, Повітряним Силам потрібен F-16!», наголосив командувач Повітряних Сил ЗСУ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company