Європейські бібліотеки поповнили українськими книжками

Понад 600 бібліотек у різних куточках Німеччини та Європи отримали комплекти книжок українською мовою, повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

Загалом 20 тисяч книжок 89-ти найменувань від понад 20 українських видавництв, твори 32 українських дитячих авторів — так завершився черговий етап проєкту «Валізка з книжками з України», реалізований громадською організацією «Goethe-Institut в Україні» спільно з Німецькою бібліотечною асоціацією за підтримки Українського інституту книги.

«Книжкова валіза» стане у пригоді передовсім українським дітям-біженцям, які нині вимушено перебувають в країнах ЄС. Завдяки підтримці Німецької бібліотечної асоціації та мережі бібліотек Goethe-Institut по всьому світу, у дуже стислі терміни команді проєкту вдалося поширити і серед німецьких бібліотекарів інформацію про можливість отримати комплект книжок. Звернулися понад 800 заявників, що перевищило попередні очікування.

Перші комплекти книжок відправлено у 574 міста Німеччиниі та в 13 бібліотек інших країн. «Книжкові валізи» мають і книгозбірні Goethe-Institut у Польщі (Варшава, Краків), Угорщині (Будапешт), Латвії (Рига), Молдові (Кишинів), Румунії (Бухарест), Греції (Афіни, Салоніки), Іспанії (Барселона), Чехії (Прага), Італії (Рим).