ЗЛЮТОВАНІ ГІДНІСТЮ

Десять років тому, 30 листопада, світ сколихнуло жахливе побиття студентів, які вийшли на центральний майдан Києва вільно сказати своє ТАК євроінтеграції України.
Таким був початок однієї з найгероїчніших і найкривавіших сторінок незалежної Української держави. Диктаторські закони Януковича призвели до масових протестів по всій Україні, до сутичок мітингувальників із озброєними силовиками; остання крапля терпіння українців луснула.

– В той час вирішувалась доля не тільки нашої неньки-України, а й долі наших дітей та онуків. Я пишаюся, що був тоді одним з небагатьох військових, які були переконані, що треба бути з народом», – пригадує ветеран російсько-української війни, Герой України, генерал-майор Ігор Гордійчук.

Саме звідти, з революційного Майдану 2014 року пішли у добробати захисники України, щоб першими стати стіною проти рашистських загарбників.

До Десятиліття Революції Гідності, на вшанування Героїв Небесної Сотні в Українському Домі організували розлогу виставку «Майдан-народження мрії. Перший бій». В експозиції артефакти Євромайдану з фондів Музею Революції Гідності.

– Багато особистих речей протестувальників, обладунків самозахисту, щитів, наколінників, касок. Збереглася дерев’яна катапульта, є бруківка, – коментує генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні — Музею Революції Гідності Ігор Пошивайло. – Знаковим об’єктом є і синє-жовте піаніно, яке виявилося потужною зброєю мирних протестувальників проти щитів і зброї «беркутівців».

У фоє Українського дому організатори відтворили фрагмент знаменитої майданівської «Йолки». В залах представлено світлини репортерів, картини та карикатури митців, створені під час революції тут-таки, у стінах Українського Дому, де у звільнених від силовиків приміщеннях працювали шпиталь, бібліотека, відкритий університет Майдану, де народилася і творила його Мистецька сотня.

– Експонати, які ми бачимо на виставці, особисто мені незвично сприймати під склом. Я досі не можу дивитися на ці предмети, як на щось, що знаходиться у просторі музею, воно все ще – простір життя, – наголосив на церемонії відкриття експозиції голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович.

Десятиліття тому, коли на Хрещатику ширилося наметове містечко протестувальників, коли столична студентська молодь долучалася до активного спротиву, прозвучав закличний голос ректора Грінченкового університету Віктора Огневюка: «Я НЕ БОЮСЯ – НЕ БІЙТЕСЯ Й ВИ!». І на Хрещатику, неподалік Головпошти виріс намет «грінченківців». Народжених вільними.

Памятаємо!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company