Змагались етноблогери

У столичному Музеї Майдану врочисто нагородили переможців конкурсу етноблогерів імені Олександра Капіноса, Героя України.

Олександр Капінос на псевдо «Кремінь» родом з тернопільської Волині, фермер, активний учасник Євромайдану. 18 лютого 2014 року, обороняючи від атаки «беркутівців» Будинок профспілок, отримав важке поранення. Наступного дня після 4-годинної операції помер. Чотири роки тому започатковано щорічний конкурс юних етноблогерів пам’яті Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса.

Цього року 240 дітей з усієї України подали заявки на участь у змаганні. Їх завданням було розпитати своїх рідних про традиції пращурів, обряди наших дідусів і бабусь, звичаї, народні пісні та сімейні реліквії, що передаються з покоління в покоління, записати все і надіслати на конкурс. Так дітей заохочують популяризувати рідну українську культуру серед ровесників, підтримуються в юних серцях живе тепло любові до Батьківщини.

В урочистостях нагородження цьогорічних переможців взяли участь родини Героїв Небесної Сотні. Приїхали мама Олександра Капіноса Олена Олексіївна та його брат Сергій. А однією з ведучих церемонії народження була кохана дівчина Сашка Олена Котляр.

Звучали український народний спів та музика у виконанні кобзаря Святослава Василенка, музиканта Михайла Гречкіна та дитячого фольклорного гурту «Орелі».

Переможців ушанували у чотирьох вікових категоріях. Серед старшої групи етноблогерів – від 14-ти до 17-ти років – найкращою визнано твір Софії Пугач. Серед дітей віком від 10-ти до 13-ти років перемогла тернополянка Магдалина Липовецька. Єдиним хлопцем, який цього дня отримав нагороду, був Назар Карманніков – переможець у віковій категорії від 7-ми до 9-ти років. Хлопчик не зміг прибути на церемонію, бо він ще й спортсмен і саме тоді брав участь у спортивних змаганнях. Нагороду отримала його мама, а він через Zoom подякував журі за високу оцінку його праці.

На жаль, не обійшлося і без прикростей. Відзнаку за найбільшу кількість лайків так і не вручили жодному із конкурсантів. Все тому, що на сторінках деяких учасників організатори конкурсу помітили підозрілу активність. І тому ухвалили рішення замінити номінацію.

А гран-прі та титул «найактивнішої учасниці конкурсу» отримала юна славутчанка Соломія Дебопре.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company