«Короніальне». Повчитися б нам в австралійців

Майже рік, місяць за місяцем, день за днем, «той що має корону» потроху руйнує світову економіку, потугу держав, зачиняє людей по домівках та забирає із собою переможених. Попри жорсткі і не зовсім жорсткі карантини та самоізоляції, статистика страхає: лише за 23 жовтня у світі зафіксували 445 419 нових випадків зараження на COVID-19. Від початку пандемії це найбільший добовий показник ураження коронавірусом.

Що ж не так? Невже карантинні заходи не допомагають? Можливо, проблема у їхній якості? Або ж у непереможній силі вірусу? У кожного свої думки, свої відповіді, та одне відомо точно: карантину дотримуються не те що не всі люди, не всі країни! Наприклад, у Німеччині працюють кінотеатри, виставки, звичайно ж, усі магазини; можна гуляти містом, відпочивати, приїздити з інших країн (з тих, котрі Німеччина не внесла до «червоного списку»). В Україні все куди краще (чи все-таки гірше): працює метрополітен та громадський транспорт, кафе, ресторани, театри та кінотеатри, проводяться різноманітні заходи з велелюддям. Саме тому не варто дивуватись стрімкому зростанню щоденної статистики нових захворювань на COVID-19. Зате у нас вибори, ще й усеукраїнське опитування! Ось вона, справжня «турбота» влади про рідних громадян.

Прочитав про те, як борються з пандемією в Австралії. Там зафіксовано близько 28000 хворих. На 30 мільйонів населення. І поки у країнах Європи відчиняють кінотеатри, на далекому материкові громадянам лише нещодавно (!) дозволили відвідувати родичів, а працюють лише аптеки та магазини продовольчих і промислових товарів. У серпні цього року 28-річну австралійку відправили на півроку (!) до в’язниці за порушення правил карантину. У штат Західна Австралія дозволяється заїжджати тільки після отримання попереднього дозволу. Південна Австралія приймає прибульців лише після карантину. Виняток зроблено для жителів Квінсленда, Західної Австралії, Тасманії – їм не потрібно відбувати карантин. А жителям штату Вікторія, де найбільший спалах коронавірусу, взагалі заборонено вїзд. Послаблення для них запровадили хіба що в Новому Південному Уельсі: там приїжджі з Вікторії мусять відбути 14 днів карантину в готелях.

І все ж навіть із такими жорсткими карантинними обмеженнями Австралія має свою статистику хворих на COVID і навіть його жертв. Проте це непорівнянні цифри на тлі наших: лише хворих понад 300 тисяч. Та й у цю «цифір» важко віриться, якщо зважити на те, як у нас спроквола тестують населення і які ці тести недоступні простим смертним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company