Боремо комплекси 

Досить дивно почути від вродливої дівчини: «Я собі не подобаюсь». Невже це спосіб привернути до себе увагу? Чи, може, спроба викликати жалість? Психологи називають це по-своєму: «комплекс».

Хибне уявлення людини про свої фізичні або психологічні вади, їхнє перебільшення пригнічує, спричиняє депресії, змушує людину неправильно сприймати себе і вважати, що саме так її сприймають й інші. Комплекси – внутрішні обмежувачі – заважають досягати того, чого б могли досягти, якби більше вірили в себе.

Зазвичай вони виникають у дитячі і підліткові роки. Результат негативного досвіду, тим паче, якщо він неодноразово повторювався. У цьому віці психіка тільки формується. І без певної підтримки дорослих дитина може зробити хибні висновки про себе і навколишній світ.

Комплексами здебільшого «нагороджують» ті, хто виховує. Наприклад, тато, бажаючи виростити справжнього чоловіка, може сказати синові: «Чого це ти ревеш як дівчисько?! Я думав у мене хлопець…» Начебто невинні слова, але у пам’яті зарубцьовуються назавжди. Отак, самі того не бажаючи, батьки формують у дітей невпевненість у собі, сором за свою недосконалість, страхи, навіть фобії.

Комплекси створюють проблеми не тільки в особистому житті, а й у роботі, міжособистісному спілкуванні. Саме тому їх необхідно долати. Ось що радять практичні психологи.

Визначте масштаби комплексів та прийміть їх. Не маскуйте їх, інакше іще більше закриєтеся в собі.

З’ясуйте причину. Самому це зробити непросто. Саме фахівець-психолог допоможе «докопатися» до причини, скаже, що спровокувало її виникнення.

Зведіть до мінімуму спілкування з людьми, які постійно вказують лише на ваші недоліки. Варто орієнтуватися на власні погляди та цінності, адже думка інших – не завжди щира.

Сформуйте вузьке коло довіри. Якщо маєте сумніви щодо певного питання, поцікавтеся, що про це думають люди, які вас цінують. Прислухайтеся до їхньої думки. Не бійтеся розповідати про свої переживання близьким.

«Не можу» – це не про вас. Не послуговуйтеся щодо себе заперечною частку «не». Вона породжуєте нові комплекси, в які ви мимоволі починаєте вірити.

Любіть та хваліть себе. Намагайтеся прийняти себе таким, яким ви є. Звісно, це важко, але звикніть хвалити себе навіть за невелику перемогу.

Не порівнюйте себе з іншими. Деякі батьки роблять велику помилку, порівнюючи своїх дітей з іншими однолітками. Це переноситься і в доросле життя. Обов’язково знайдуться красивіші, розумніші, заможніші й успішніші люди, але пам’ятайте: ви – особливі.

Експериментуйте. Якщо вам щось не подобається у зовнішності, попрацюйте над цим. Скажімо, соромитеся тонкого волосся – наростіть, комплексуєте через зайву вагу – перейдіть на правильне харчування, займіться фітнесом, маєте проблемну шкіру – зверніться до косметолога.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company