Гідні бути вільними

Історія циклічна, і наш ворог залишається незмінним. Іншими постають лише масштаби та часові рамки протистоянь. Доки військові захищають Україну від рашистів, цивільні не тільки активно волонтерять, а й плекають героїчне минуле нашої країни. Бо обізнаність в історичному контексті надає унікальну змогу перейняти досвід та з гідністю відповідати викликам сучасності.

Усвідомити історичні паралелі допоможе виставка «ЛЮТИЙ: ГРАНІ НЕЗЛАМНОСТІ», представлена в Галереї протестного мистецтва Музею Майдану.

Лютий 2014 та 2022 років став знаком жертовної боротьби народу за незалежність і європейське майбутнє України. Події, які відбувалися тоді в Києві, нерозривно пов’язані між собою. Небажання українців миритися з перетворенням країни на колонію Росії переросли в протестний рух на майдані Незалежності, зазначили в МКІП.

У залі, присвяченій Революції Гідності, представлено щити, шоломи протестувальників, «коктейлі Молотова», якими вони оборонялися.

Ця Велика Оборона європейського вибору України триває й досі: багато активістів, котрі вистояли на Майдані, з перших днів російського вторгнення взяли до рук зброю, пішли на фронт і стали живим щитом супроти ворога. Не один із них віддав життя за Батьківщину. Згадаймо 24-річного Романа Ратушного, чиє ім’я нині носить столична вулиця. Один з активних учасників Революції Гідності у 2022 році обороняв Київ, звільняв окуповані населені пункти на Сумщині. 9 червня воїн загинув, потрапивши у ворожу засідку.

… На оновленій виставці «Назустріч свободі» в Інфоцентрі Музею Майдану (майдан Незалежності, 18/2), в еспозиції обладунків самооборонівців є й каска Романа Ратушного. Ці раритети розповідають про революційну історію Будинку профспілок, побут і творчість Майдану. Усі охочі зможуть залишити напис на символічній Стіні плачу і боротьби, побачити відео протесту, почути спогади учасників. Крім того, щовівторка об 11:00 та щочетверга о 16:00 тут проводять безкоштовні екскурсії.

А щоб глибше зануритися у героїку цих подій, слід непоспіхом пройтися довкола Монумента Незалежності – вуличною виставкою «Мальована історія Майдану», створеною за графічним романом Олександра Ком’яхова «ТАТО». В семи розділах мальопису автор, учасник Революції Гідності, відтворив реальні події. Ілюстрації споряджені розлогими коментарями – з детальною хронологією, красномовними фактами та історичними екскурсами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company