Молодь. Свій шлях

Час летить: іноді навіть не встигаєш збагнути, що відбувається. Особливо це лякає молодь, на чиї плечі впало нелегке завдання – вирішити, чому присвятити життя, з чого розпочати, що робити, аби не опинитися в складній ситуації. Переживати за це абсолютно нормально, адже людина не народжується обізнаною, ким є і стане.

Старші теж проходили цей шлях невизначеності, але у сучасної молоді є перевага – теперішня величезна кількість можливостей для різнобічного розвитку. Втім, серед старшокласників не так багато потенційних студентів, котрі, чітко знають, ким хочуть стати. Та й часто-густо з неохотою отримують вищу освіту через ту ж таки невпевненість у виборі майбутнього фаху.

Освіта в нашій країні не панацея і не завжди визначає майбутній шляху, але, безумовно, допомагає молодим збагнути, чим хочеться або не хочеться займатися по життю, дозволяє скористатися можливостями. Люди зазвичай не чіпляються за спеціальність, коли вона стає для них нецікавою, неперспективною, малооплачуваною тощо. А навчання в будь-якому виші – це тайм-менеджмент, знайомство з новими людьми, створення мережі важливих контактів чи, як кажуть «сучасною», нетворкінгу. І це все молода людина буде опановувати, навіть не розуміючи цього, бо хіба є такий предмет – нетворкінг? Корисні зв’язки завжди персоніфіковані.

Якщо ж для студента освіта справді важлива, тоді варто використовувати будь-яку можливість розвитку або набуття навичок. Реєструватися на ті лекції, вебінари, тематика яких приваблює. На них обов’язково дізнаємося щось нове, яке колись обов’язково стане у пригоді. Навіть якщо вчимося за спеціальністю, яка вас не цікавить, але гадаємо, для прикладу, що класно було б стати журналістом, і коли бачите в якомусь Telegram-каналі запрошення на лекцію «Бути журналісткою в Україні: долати бар’єри та стереотипи» – реєструймося! Такі вебінари дозволяють зважити всі переваги та недоліки професії.

Так, розвиваючи себе, передовсім вчімося комунікувати, спілкуватися. А що робити, коли ти не студент вишу? Найперше, зрозуміти, що саме тебе цікавить. Любиш книги? Приєднуйся до книжкових клубів – там не лише висловлюватимеш свої враження від прочитаного, але й слухатимещ інших, долучатимешся до глибоких дискусій. Взагалі відвідування різних клубів та гуртків допомагає вдосконалювати навички спілкування, вчитися слухати інших, що є важливим у будь-якому діалозі. Бо коли не вміємо слухати інших, хто захоче з нами спілкуватися?

Волонтерство – один із найкращих інструментіврозвитку будь-яких навичок, потрібних для кар’єри в майбутньому. Маємо бути свідомими: мало хто погодиться платити новачку, але в цьому суть волонтерства – ніхто не передбачає фінансової винагороди за свою працю. І якщо відкинути цю егоїстичну ціль, волонтерство – неймовірна можливість розвинути емоційну та стресостійку складові характеру. Моменти, коли бачиш результати власної плідної праці й чуєш подяку, – незабутні. Ще одна дуже класна перевага волонтерства – люди. Такі вони різні, стільки нового можна у них почерпнути! Або поділитися з кимось своїми знаннями і навиками. Завдяки волонтерству молодь розуміє, що важливе не лише матеріальне – життєво необхідна й емоційна підтримка.

Так, навіть проти покоління наших батьків маємо значно більший вибір для розвитку і життєвого становлення. За щирого бажання зазвичай знайдуться й можливості. І навіть тим, хто все ще на роздоріжжі долі, не варто опускати рук – не з трьох казкових доріг обираємо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company