Молодь Україну не віддасть

З початку повномасштабної агресії росією в Україні зруйновано десятки молодіжних центрів. Програма розвитку ООН вже оцінює ці збитки у 3,3 млрд доларів. Цифру оприлюднив постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє на презентації дослідження «Вплив війни на молодь в Україні», підготовленого ГО «Аналітичний центр «Cedos» і дослідницькою агенцією «Info Sapiens» за ініціативи і підтримки Представництва Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Програми розвитку ООН в Україні і Міністерства молоді та спорту України. Участь у фінансуванні цього проєкту також узяло МЗС Данії.

За словами Хайме Надаля, постійного представника Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, дослідження має допомогти всебічно проаналізувати вплив повномасштабного вторгнення на українську молодь.

Презентував ключові результати дослідження Іван Вербицький, представник ГО «Аналітичний центр «Cedos». Вибірка дослідження молоді на території підконтрольній Україні склала 2064 респонденти віком 14-34 роки. За кордоном опитали 405 респондентів такого ж віку. За допомогою сервісу таргетованих розсилок повідомлень від «Київстар» надіслали СМС із посиланням на опитувальник.

Для 82% опитаних війна найперше спричинила втрати. 46% респондентів назвали проблеми через відключення електроенергії, 36% констатували зниження доходу, 29% – погіршення психічного здоров’я, 18% – розрив стосунків із друзями або членами сім’ї. Для 18% опитуваних – це розлука із сім’єю, для 16% – переміщення в інші населені пункти, для 14% – загибель друзів або членів сім’ї. 6% респондентів переймаються пошкодженим житлом, стільки ж отримали травми пов’язаних з воєнними діями. І майже 30% української молоді скаржаться на погіршення психічного здоров’я

Та попри трагедію руйнації і непоправних втрат війна злютувала українців як націю. Іван Вербицький зазначив: молодь почала більше користуватися українською мовою в різних сферах життя. «Станом на 2021 рік 43% молоді спілкувалося з друзями та знайомими українською мовою, 32% –російською, 25% – українською та російською. А 2022 року вже 56% молоді спілкується з друзями та знайомими українською, 16% – російською, 28% – українською та російською».

Хай як важко нам доведеться після перемоги над лютим ворогом відбудовувати рідну країну – це не лякає нашу молодь. За результатами опитування, 76% молодих українців і українок хочуть повернутись в Україну. Проти 13%, які такого бажання поки що не виявили.

І цей розрив на користь патріотів України вселяє оптимізм: вистоїмо, відбудуємося, відродимося щасливим європейським народом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company