Наша писанка світом котиться…

Вже втретє Королівський монетний двір Канади карбує ювілейні монети у вигляді писанки. 2016 року, до 125-ої річниці першого поселення українців, тут випустили в обіг 20 канадських доларів. І нікого не здивувало, що монета не круглої, а яйцевидної форми.

У Канаді добре знайомі із традиційною українською культурою. 1975 року в містечку Веґревіль, що в провінції Альберта, з’явилася скульптура – яйце-писанка. Професор інформатики Рон Реш у концепції та плануванні незвичного пам’ятника  використав  дев’ять «ноу-хау» з математики, техніки, архітектури. Саме в Альберті – найчисленніша в Канаді українська діаспора.

Перші дві монети-писанки були із чистого срібла, а третя, цьогорічна,  позолочена.  На реверсах нанесено кольорові візерунки, характерні для української писанки, а на аверсах – портрет королеви Єлизавети ІІ.

«Окрім прекрасного вигляду й весняної теми,  монета-писанка є артистичним вшануванням 1,2 млн канадців українського походження, чиї традиції стали багатою складовою мультикультурної спадщини», – йдеться в описі незвичної серії.

Над дизайном монет працювала  канадська художниця Анна Мораш.

Зауважимо, що й Національний банк України ще 2009 року випустив свою «Писанку» – монету номіналом п’ять гривень. Вона традиційної круглої форми, не має кольорового зображення писанкового орнаменту. Проте нині її колекційна вартість зросла у 25 разів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company