Новий етап кримінальної юстиції

Президент України Володимир Зеленський підписав ухвалений парламентом закон, який запроваджує новий вид кримінальних покарань.

Кримінальний кодекс України поповнився статтею 59-1, що регулює пробаційний нагляд. Це судове покарання, але не позбавленням волі: засудженому лише обмежуються права і свободи, встановлені законом та судовим рішенням. Застосовуючи наглядові та соціально-виховні заходи.

Пробаційний нагляд може бути призначений на строк від 1 до 5 років для дорослих, і від 1 до 2 років для неповнолітніх. За умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень, побої та мордування, наругу над могилою, крадіжку, грабіж, експлуатація дітей, насильницьке донорство тощо.

Суд встановлює для таких засуджених певні обов’язки: періодично з’являтися для реєстрації перед уповноваженим органом, відповідальним за пробацію; повідомляти цей орган про зміну свого місця проживання, роботи або навчання; не виїжджати за межі України без попередньої згоди уповноваженого органу. Суд може накласти і додаткові обов’язки: використовувати електронний засіб контролю і нагляду та проживати лише за адресою, вказаною у судовому рішенні, обмежити спілкування, пересування та проведення дозвілля, працевлаштовуватися чи реєструватися як безробітний за направленням уповноваженого органу з питань пробації та працевлаштування.

«Ухилянтам» од відбування пробаційного нагляду загрожує позбавлення волі на строк до 3 років.

Закон вносить зміни до інших законодавчих актів – це, на думку розробників, допоможе створити індивідуалізовану систему покарань, розширить перелік альтернативних покарань, які не передбачають позбавлення волі.

Впровадження пробаційного нагляду є важливим кроком у реформуванні української юстиції – до ефективнішої та гуманнішої системи кримінальних покарань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company