По науку до США? Цілком реально!

Фантастика? Нереальність? Не поспішаймо з висновками: іноді все може виявитися набагато легшим та простішим, ніж видається на перший погляд.

Станом на листопад 2023 року в США навчається близько 2070 українських студентів, повідомляє сайт «Голос Америки» з посиланням на дослідження Open Doors Data. І з кожним роком їх стає більше.

Звісно, вступ до іноземного закладу освіти потребує відповідальності та витримки. Високий рівень знання англійської ще не гарантує стовідсотковий успіх – є ще низка інших, не менш важливих умов. Українка Марія Соловій у своєму блозі розповідає про те, як змогла вступити до славетного Гарварду.

Отже, аби стати студенткою чи студентом престижного іноземного вузу, перш за все, потрібно сформувати заявку на «Common App/Coalition App». Зазвичай вона має складатися з вашого мотиваційного листа (250-650 слів), автобіографії, інформації про 5-10 ваших нагород за шкільні та позашкільні активності. Деякі виші іноді просять надсилати додаткові есе. Важливий і фінансовий бік питання: вам потрібно зібрати документи, які підтверджуватимуть або спростовуватимуть вашу платоспроможність. І до них додати фінансову заявку CSS/ISAFA/ISFAA для отримання need-based-гранту. До заявок абітурієнти обов’язково мають прикріпити рекомендаційні листи зі школи (2 від вчителів, та 1 від завуча/класного керівника), табелі за 9-11 класи, а також сертифікати про проходження мовного екзамену (IELTS/TOEFL/DET).

Деякі університети в індивідуальному порядку можуть ставити додаткові вимоги: SAT/ACT, портфоліо (для творчих спеціалізацій), інтерв’ю з університетом (після подання заявки), резюме про позашкільні активності/досвід роботи. SAT («Scholastic Assessment Test») і ACT («American College Testing») – два найпоширеніші стандартизовані тести для вступників. Щоб оцінити знання та навички старшокласників.

Важливо знати, що кожен навчальний заклад може мати свої обов’язкові для вступу вимоги. Тому уважно читайте умови прийому на навчання, які публікують сайти університетів.

Багато українських абітурієнтів користуються послугами різних компаній, які готують вступників до вишу, а також безпосередньо допомагають в процесі: «Osvitum Group», «Mudra Освіта», «Education USA» тощо.

Студентська стипендія у США дещо відрізняється від української. У нас це плата студенту за успішне навчання, а в них цими коштами повністю або частково покривається наше навчання.

Отримання гранту чи стипендії на навчання – це теж процедура: різні анкети та заявки. Перевагу надають найбільш вмотивованим абітурієнтам/студентам з багатьма досягненнями, активним учасникам шкільного/університетського життя та тим, хто показує максимальну успішність та результативність. Можна заповнити заявки, щоб претендувати на отримання спонсорських коштів – наприклад, від «Western Union Foundation», «The Presidential Scholarship», «John M. Belk Scholarship». Хтось із цих допомогових організацій покриває повністю всі витрати, включно з коштами на харчування і проживання, хтось повністю або частково оплачує навчання.

Тож вступити до вишів у США українцям цілком реально. Для цього необов’язково бути супер-людиною, але зусиль доведеться докласти. Головне – точно визначитися, чого саме прагнете, і наполегливо йти до мети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company