Проти лудоманії – соціальною реабілітацією й… анкетуванням?

В Україні це поширений вид залежності, характерний патологічним потягом до азартних та комп’ютерних ігор. Але кваліфікованої допомоги людям із симптомами лудоманії не надається. Вкрай бракує фахівців, не розроблено стандартів надання такої допомоги, у бюджеті катма сталої статті фінансування таких потреб.

За словами керівниці громадської організації «Центр відповідальної гри» Ольги Ісаєвої, вони разом з Міністерством соціальної політики започаткували проєкт із надання реабілітаційних послуг людям з ігровою залежністю.

– За класифікатором, затвердженим ще влітку 2020 року, є така соціальна послуга, – підтвердила заступниця міністра соціальної політики Уляна Токарева. – Вона називається «соціально-психологічна реабілітація осіб з ігровою залежністю. І ця послуга потребує стандарту.

Чиновниця міністерства переконана, що такий стандарт не повинен перетворювати соціальну допомогу в медичну, зокрема у терапію та психіатрію. Межі соціальних послуг закінчуються на психологічному консультуванні. Але це не означає, що держава не може залучити суміжні сфери, якщо людині це реально потрібно. Це, наприклад, може бути і правнича галузь.

– Ми розуміємо, що залежності дуже негативно впливають на певні соціальні навички, тому тут також має залучатися така сфера, як представництво інтересів, – зазначає пані Токарева.

На думку Тетяни Синіцької, психологині ГС «Центр відповідальної гри», медична складова у реабілітації людей з такою залежністю насправді мала, найбільший обсяг робіт виконують працівники соціально-психологічної реабілітації. Важливо відродити, відновити особистість, щоб вона знову могла розвиватися у суспільстві та приносити користь. А відтак, вважає фахівчиня, варто зосередити достатню суспільну увагу на приватних реабілітаційних центрах, які декларують, що допомагають боротися з різного виду залежностями, зокрема з ігровою. Бо нині неможливо визначити, чи базуються ті програми реабілітації на доказовій медицині і чи дієві вони.

Ярослава Ісаєнко, представниця організатора азартних ігор «VВет» , переконує, що для результативної допомоги людям з ігровою залежністю важливо грати на випередження. На її переконання, допоможе, зокрема, анкетування, яке слід організувати на сервісах з азартними іграми, ставками. Щоб людина сама визначилася: має вона схильність до лудоманії чи ні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company