Розлітаємося по світах

Масштаби трудової міграції в Україні набули загрозливо високих розмірів для майбутнього економічного процвітання країни. 

Про це написав на своїй «Фейсбук»-сторінці голова Ради Національного банку України Богдан Данилишин. «Національний банк вже двічі цього року привертає увагу суспільства до наслідків трудової міграції для нашої країни, – зазначив відомий економіст. –  Так, в Інфляційному звіті НБУ за січень 2018 року зазначалося, що частка мігрантів у населенні віком 15-70 років становить 8%».

Серед багатьох факторів, які здіймають нову хвилю трудової міграції з України, експерт назвав військову агресію, глибоку і тривалу економічну кризу, безробіття. Підкресливши: «Природно, що українці шукають перспективи вищих заробітків та кращих систем соціального забезпечення».

Данилишин зазначив, що рівень безробіття серед економічно активного населення в І кварталі цього року склав 9,7% (методологія МОП), а серед населення працездатного віку – 10%. І хоча ці показники дещо кращі, ніж за аналогічний період минулого року, все ж вони свідчать про те, що ситуація на вітчизняному ринку праці залишається напруженою. Отже, нинішня хвиля трудової міграції українців, по суті, є певним запобіжним клапаном в умовах низьких можливостей в Україні працевлаштуватися на достойні робочі місця.

«Що стосується зниження міграційних настроїв, то світовий досвід, в тому числі східноєвропейських країн, стверджує: потрібно застосовувати комплексний підхід. Зокрема, зосередитися на створенні гідних робочих місць, зміцнювати інститути влади, створювати умови для підвищення рівня зайнятості;, підвищувати продуктивність праці й економіки в цілому», – наголосив Богдан Данилишин.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company