«Заняття – це спектакль»

Пандемія, війна мимоволі дали життя дистанційному формату навчання та роботи, змусили багатьох шукати альтернативні шляхи здобуття освіти, заробітку, коли фізична присутність у навчальних закладах та офісах стала небезпечною або неможливою.

Онлайн-формат дозволяє працювати та навчатися незалежно від місця розташування. Достатньо мати гаджет і доступ до надійного інтернет-зв’язку – онлайн-школи здобули неабияку популярність. Про роботу в них та не лише про неї вдалося поспілкуватися з пані Яніною – історикинею, етнологинею, викладачкою в онлайн-школі ЗНОХАБ. Людиною, котра пройшла шлях від невідомого блогера до практично 45 тисяч підписників в Instagram.

Яніно, перш ніж ввійти до команди ЗНОХАБ, Ви викладали у звичайному очному форматі?

Так, у мене є досвід очного викладання. І онлайн-роботи поза ЗНОХАБ. Ще на п’ятому курсі університету декілька місяців працювала в одній зі шкіл, пізніше займалася репетиторством онлайн ще до того, як воно стало мейнстрімом, коли оголосили карантин.

Який формат подобається більше, відчувається різниця у взаємодії з учнями?

Звичайно, є свої переваги в кожному форматі. Сприймаю обидва. Очевидно, тому, що мені подобається моя робота, навчати. Так, очний формат – це конкретна взаємодія з дітьми, сам на сам. В принципі, коли бачимо одне одного, це створює теплішу атмосферу. Але й онлайн навчання теж має свої переваги, адже це робота, яку можна виконувати будь-коли і будь-де.

Як долучилися до ЗНОХАБ?

Десь навесні 2021 року вирішила, що хочу створити власний курс з підготовки до ЗНО. Тоді, власне, й вирішила повести блог в Instagram. Це був малесенький блог, на якому не було багато підписників, але я регулярно викладала туди сторіз: розмовні, тести давала, загалом щось пояснювала, навіть почала знімати перші коротенькі відео. Саме тоді мене помітили, написали, запропонували пройти співбесіду на викладача онлайн-школи ЗНОХАБ. Я погодилася і вже наступного дня після співбесіди мені написали, що пройшла відбір, запросили на роботу.

А моменти «вигорання» вже переживали?

Так, бувало. Моя робота – це досить публічна сфера, постійно треба бути на виду. І при цьому весь час нести лише позитив. Це іноді таки виснажує.

І як відновлюєте сили?

– Реально дуже допомагає – просто на один день відключитися і відволіктися. Провести час з друзями, сім’єю, поїхати в якусь маленьку подорож , буквально за 20-30 км від дому – просто переключитися, абстрагуватися. Це справді заряджає і зараджує.

Про які труднощі вчителювання не здогадуються учні, батьки, Ваше «позашкільне» оточення?

Мабуть, учні взагалі не підозрюють, скільки часу вчителю потрібно готуватися, щоб просто провести один урок. Підготовка презентації, конспектів – це величезна робота. Вони не здогадуються насправді, скільки годин у день витрачаю на те, щоб відповісти індивідуально кожному-кожній, пояснити його-її помилки.

Можливо, є певні хитрощі чи стратегії, якими користуєтеся, щоб залучити та вмотивувати учнів до навчання?

У мене є таке робоче кредо, яке допомагає проводити заняття і користуватися популярністю: кожне заняття – це спектакль. Моя роль – робити все, щоби учням було цікаво, привертати їхню увагу. Не маю права просто сісти і монотонно про щось розповідати, потрібно грати спектакль, жартувати, задіяти жести, міміку, робити все, щоб утримувати увагу, викладатися на повну, щоб учням було цікаво.

Траплялися з Вами якісь курйозні випадки у ЗНОХАБ?

Чогось такого пригадати не можу. Але робота в Znohub дуже прикольна. У нас в колективі справді веселі, між учителями особливо. У нас є такий чат – «Учительська». Там завжди дуже весело, багато гумору, сміху. Робота в Znohub дуже цікава.

А є якась мудра настанова, якою керуєтеся в житті і якою хотіли б поділитися з іншими?

Є. Нагадую собі, що потрібно робити те, що страшно. Треба виходити із зони комфорту і займатися тим, що лякає. Незалежно, чи боїшся, що про тебе подумають інші, чи просто страшно почати і втратити, якихось наслідків боїшся. Насправді треба ризикувати і займатися тим, від чого тобі моторошно.

Що порадили б 11-класникам, котрим вже ось-ось складати НМТ?

Найголовніше – зберігати спокій і не панікувати. Насправді, НМТ – це один з багатьох шляхів у цьому житті, як можна досягти успіху. На цьому світ не сходиться. Навіть якщо й «завалите» НМТ, необхідно пошукати інший шлях, щоб стати успішним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company