Земля стогне…

Війна вбиває довкілля. Обстріли промислових об’єктів, будинків, руйнування систем водопостачання та каналізації, знищення лісів та морських екосистем спричиняють планетарну екологічну шкоду з довгостроковими катастрофічними наслідками для біоценозу та біорізноманіття.

Світова екологічна спільнота б’є на сполох. Варварські бомбардування України рашистськими загарбниками руйнують техногенно небезпечні підприємства, реальна загроза обстрілів атомних, гідро- та теплоелектростанцій, заводів з небезпечними об’єктами підводить планету до порога техногенного Армаггедону.

«Між 2014 і 2022 роками конфлікт на Донбасі, високоіндустріалізованому регіоні на сході України, завдав шкоди навколишньому середовищу та здоров’ю жителів регіону,.. – констатує видання «Green European Journal». – З розвитком війни страждає правда. Неможливість здійснювати екологічний контроль на місці в поєднанні з дезінформацією зменшує нашу здатність розуміти та обмежувати шкоду довкіллю».

Гекатомби жертв, масована міграція людей, масштаби якої Європа не бачила з часів Другої світової війни… І непередбачувана за величиною лиха руйнація довкілля та здоров’я населення – не лише в Україні, але і в росії, Білорусі, Молдові, більшій частині Східної Європи. Від постійного і глобального забруднення природи, до втрати екосистем, плідних ґрунтів і ресурсів для існування, до катастроф від руйнування великих промислових підприємств.

Пересування важкої техніки, будівництво об’єктів оборони, власне воєнні операції руйнують ґрунти, знищують рослинний покрив, а це посилює вітрову та водну ерозію. На межі знищення приблизно 2,9 мільйона гектарів Смарагдової мережі, яка є системою природоохоронних територій, створеною на загальноєвропейському рівні, щоб зберігати тисячі видів рослин і тварин та середовище їхнього існування. Зону бойових дій перетинає низка міграційних коридорів багатьох видів птахів, які, очевидно, будуть змушені змінювати свої маршрути.

Часті обстріли та авіаудари пошкодили контейнери з різними паливними речовинами: нафтою, гасом, пропаном, дизельним пальним тощо. Підприємства або склади, де зберігалися хімічні, фармацевтичні або фарбувальні матеріали, також пошкоджено повітряними атаками. Уражені водопровідні системи та газонасосні станції. Отруюється повітря, ґрунтові води та прилеглі території. Пошкоджені муніципальні комунікації, очисні споруди масово забруднюють підземні і наземні водотоки. Наприклад, через руйнування каналізаційних насосних станцій, неочищені стоки потрапляли в Дніпро. Перенасичені органічними речовинами, патогенними бактеріями, сульфатами, хлоридами тощо. Тому так буйно та страшно цвіте дніпровська вода і той отруйний цвіт вже окупує чорноморське узбережжя.

Нині як ніколи маємо скрупульозно моніторити ситуацію у сфері довкілля, фіксувати рашистські злочини, документувати факти екоциду. Для міжнародного суду над російськими варварами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company