Українська «Атлантида» у США

Український фільм «Атлантида» режисера Валентина Васяновича, номінований на премію «Оскар» у 2021 році та відзначений на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти», вийшов на великі екрани у США.

Як повідомляється на офіційній сторінці стрічки у Facebook, прем’єра відбулася 22 січня у незалежному кінотеатрі Нью-Йорка «Metrograph». У повідомленні також зазначається, що «американський тур» фільму стартував із рецензії у газеті «The New York Times». «Автор Гленн Кенні вдало підмічає особливості фільму. Зокрема нетипову для антиутопії прив’язку до реальності та візуальний стиль», – йдеться у дописі.

Події кінострічки розгортаються 2025 року, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернули до складу України, але його території непридатні для проживання. Саме там і народжується нове кохання.

Усі ролі у фільмі зіграли непрофесійні актори, серед яких колишній розвідник, волонтер благодійного фонду «Повернись живим» Андрій Римарук, парамедик Людмила Білека та доброволець Василь Антоняк. Фільм знімали у Маріуполі та Києві. Частково створення «Атлантиди» профінансувала держава.

У широкий український прокат стрічка вийшла 5 листопада 2020 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company