Рятівна ГАМК

Науковці Кембриджського університету встановили, що недостатній рівень вироблення гамма-аміномасляної кислоти заважає переборювати нав’язливі думки. 

Дослідження оприлюднив  журнал Nature Communications, повідомляє інтернет-видання «Інформатор».

Раніше фахівці вияснили, що послаблення активності гіпокампу  –  частини лімбічної системи головного мозку, яка бере участь в механізмах формування емоцій та консолідації пам’яті, – викликає нездатність усвідомлено «протистояти» неприємним образам. Проте донедавна залишалося загадкою, яка саме речовина визначає ступінь цієї активності.

За допомогою магнітно-резонансної спектроскопії дослідники відновили  картину хімічних процесів у мозку пацієнтів, які страждають від нав’язливих станів. Виявилося, що у них в гіпокампі недостатньо вкрай важливого гальмівного нейромедіатора – гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК).

«Наша робота доводить, що паціенти можуть побавитися нав’язливих думок, якщо ми збільшимо вміст ГАМК в гіпокампі», – переконаний професор Майкл Андерсон.

Синтетичні аналоги ГАМК отримано ще в середині ХХ століття. З огляду на це вчені сподіваються, що результати  дослідження запровадять у клінічну практику – зокрема, для лікування обсесивно-компульсивного синдрому, тривожного и посттравматичного розладів, шизофренії, депресії та інших психічних захворювань, пов’язаних з «припливами» нав’язливих думок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company