Величка і Слов’янськ увічнили в монетах

З 1 грудня Нацбанк України увів в обіг нові пам’ятні монети «Самійло Величко» та «Місто Слов’янськ». Про це повідомили у пресслужбі НБУ.

Монету «Самійло Величко» присвячено легендарному козацькому літописцеві, авторові першого систематичного викладу історії української козацької держави середини XVII – початку XVIII ст. На одному боці монети стилізовано назву «Літопису Самійла Величка» на тлі розлитого чорнила. А на зворотному зображені дзеркальний силует козацького профілю і цитата з твору. Монету номіналом 10 гривень виготовлено зі срібла тритисячним тиражем. Вона поповнила серію «Герої козацької доби».

Друга монета – із серії «Стародавні міста України» – присвячена місту, розташованому на річці Казенний Торець, біля Торських соляних озер. Нині Слов’янськ є одним із символів боротьби за повернення окупованих територій, втрачених унаслідок російської агресії. На аверсі р – зображення козака і дерев’яної фортеці, вказано давню назву міста Соляний Тор. На реверсі – герб та архітектурні пам’ятки Слов’янська. Монету «Місто Слов’янськ» номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу тиражем 35 тис. штук.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company