Журналіст-розслідувач? Отримуй повістку!

Журналістові агенції журналістських розслідувань «Слідства.Інфо» Євгенію Шульгату співробітники Солом’янського ТЦК намагалися вручити повістку в одному із торговельних центрів Києва. 

В агенції стверджують, що вказівку на це дав працівник Служби безпеки України Ілля Вітюк, бо журналіст працював над розслідуванням про купівлю його дружиною нерухомості приблизно на 21,5 млн грн, хоча в декларації посадовця вартість покупки зменшено майже вдвічі. Військовослужбовці зазначили, що нещодавно Євгенію виповнилося 27 років і він не прийшов до ТЦК оновити дані. Коли журналіст не взяв повістку, вони пішли, зауваживши, що фіксують відмову. Євгеній Шульгат задокументував розмову на відео, за яким пізніше вдалося ідентифікувати співрозмовників, але давати коментар вони відмовились.

Також журналісти отримали відео з камер спостереження торгового центру де відбулися ці події. На кадрах видно, що співробітників ТЦК супроводжував чоловік у цивільному одязі. Він підходив до них і жестами давав вказівки. Джерела журналістів кажуть, що це був Олексій Біленко, працівник департаменту кібербезпеки, який очолює Ілля Вітюк.

Біленко не відповів на дзвінки журналістів, а після повідомлень у месенджерах заблокував їх.

В Офісі Генпрокурора України повідомили, що внесли відомості до ЄРДР «за фактом можливого зловживання службовими повноваженнями та перешкоджання професійній діяльності журналістів з боку співробітників СБУ та ТЦК, за попередньою правовою кваліфікацією ч. 1 ст. 364, ч. 3 ст. 171 КК України».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company