«Bellissimo»: бравіссімо!

Інститут мистецтв столичного Університету імені Бориса Грінченка започаткував Всеукраїнський конкурс інструментально-виконавської майстерності «Bellissimo»  – для учнів музичних шкіл, студентів педагогічних коледжів та інститутів. На славний почин з’їхалися понад шістдесят учасників з усієї України.  

– ­ Ми за тридцять кілометрів від фронту, але знаємо, що музика переможе війну, – розповідає Олена Бондаренко, заступник директора Севєродонецького обласного музичного училища імені Сергія Прокоф’єва. – У нас трохи зменшилося студентів, бо чимало жителів міста покинули прифронтову територію. Але на конкурсі наші студенти Володимир Бихун та Ірина Шокотова вибороли перші місця, а Яна Руденко стала призеркою. Наші вихованці і в цих важких умовах успішно навчаються, вступають до музичних академій, консерваторій та інститутів. А нині приглядаємося і до Інституту мистецтв Грінченкового університету…

Зрозуміло, не лише майбутні віртуози із Севєродонецька, а й усі переможці і призери Першого всеукраїнського конкурсу інструментально-виконавської майстерності приглядаються до можливості навчатися в у Грінченковому Інституті мистецтв. Очевидно, і заради цього змагалися в майстерності гри на фортепіано, оркестрових духових і струнних, народних інструментах.

– На пропозицію голови оргкомітету конкурсу, ректора університету, академіка Віктора Огнев`юка один із співорганізаторів цього мистецького змагу «Фонд сприяння розвитку освіти імені Бориса Грінченка» оплатить знижки на навчання у нашому інституті для всіх лауреатів, – ділиться новиною Ганна Кондратенко, заступник директора Інституту мистецтв. – Звісно, якщо вони забажають у нас навчатися. Але знижки відчутні: від 5-ти до 15-ти відсотків. А володар «Гран-прі» матиме 20-тивідсотковий «бонус».  Тим часом усі лауреати конкурсу отримують грошові премії та цінні подарунки.

Нагороди і подаруни конкурсантам вручав директор Інституту мистецтв Костянтин Бацак. До речі, пам’ятні сувеніри  для учасників «Bellissimo» виготовили студенти інституту. Та й переклад для голови журі, відомого австрійського  диригента і композитора, професора Віденського університету музики та образотворчого мистецтва  Курта Шмідта, теж здійснювали юні «грінченківці».

– Здивований і вражений, – не приховував своїх почуттів під час нагородження  маестро Курт Шмідт. – Я народився в родині, де п’ять поколінь були кларнетистами.  А коли слухав колегу Валерію, то здавалося, що знаю її з давнього минулого. Заплющував очі і слухав гру майстра…

А «колега Валерія»,  Валерія Макарова, – лише старшокласниця спеціалізованої Київської музичної школи імені Миколи Лисенка. Вона виконала на кларнеті «Венеційський карнавал» Бориса Ковача.  Для неї, переможниці конкурсу оркестрових духових інструментів, маестро підготував ще й свою нагороду.

– Як керівник щорічного Віденського музичного семінару запрошую тебе взяти в ньому участь. Витрати на двотижневе проживання і проїзд беремо на себе. Тобі лишається дати згоду…

Валерія від несподіванки лише кивнула головою, затуливши долонями очі.

– Треба підтягнути німецьку, – найперше, що сказала вже в залі, ледь оговтавшись від  такої щасливої несподіванки. Її на ходу радо привітав Кента Ігараші, теж вихованець школи імені Миколи Лисенка: ішов на сцену отримувати «Гран-прі». Членів журі вразила його майстерна гра на саксофоні.

– Кента виконував популярну сонату «Пухнастий птах» Такаші Йошімітсу. Японська музична традиція йому близька, – розповідає концертмейстер Ольга Кричинська. – Соната складна і для дорослого виконавця, але Кента відмінно впорався.

Коли під час заключного концерту Кента Ігараші ще раз виконував цей твір, я мимоволі озирнувся на голову журі Курта Шмідта. Він слухав і знову з насолодою заплющував очі. Юний музикант уже перемагав на багатьох конкурсах в Україні, тож тепер у нього попереду – міжнародні. Втім організатори «Bellissimo» теж сподіваються незабаром розширити географічні рамки цього конкурсу.

Завідувач кафедри інструментально-виконавської майстерності Інституту мистецтв, директор першого Всеукраїнського  конкурсу Олександр Плохотнюк тривалий час товаришує з  Куртом Шмідтом. Познайомилися ще тоді, коли пан Олександр працював у Луганську. Віденський професор часто приїздив з концертами у Донбаський край, славетний музичними традиціями. Творча дружба найміцніша. Та й коло друзів з часом розростається. 29 квітня маестро Курт Шмідт разом зі своїм «Віденським Штраус-гала оркестром» дає у столиці концерт «Віденська весна».  Міжнародний центр культури  і мистецтв, що на алеї Героїв Небесної сотні, збере шанувальників класичної музики. Будуть в залі викладачі та студенти Інституту мистецтв Київського університету мені Бориса Грінченка. І, звісно ж, – учасники та переможці Першого всеукраїнського конкурсу інструментально-виконавської майстерності «Bellissimo».

Коментар до «Bellissimo»: бравіссімо!

  1. Valentyna сказав:

    Дякуємо за високу оцінку нашої плідної співпраці. Учасники дійсно висловлювали подяки в бік організаторів та дуже дивувалися, який у нас затишний та доброзичливий Університет імені Бориса Грінченка. Сподіваємося на вступ талановитих абітурієнтів, бажаємо всім здоров’я, натхнення та успіхів. До нових зустрічей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company