Обережно, метро!

Дмитро Щебетюк виїжджає з станції метро «Почайна». Скриншот взято з Доступно.ua

Нові двометрові турнікети, які нещодавно встановили на низці станцій київського метро, вже працюють. Їхня конструкція моментально наразилася на шквал критики.

Теперішню «комфортність» станції метро «Почайна» випробував на собі засновник ініціативи «Доступно.ua» Дмитро Щебетюк. Компанію йому склали колеги – громадські активісти зі спільнот «Київ дружній до батьків і малюків» (Оля Мирцало) та Олег Рівтін («Цар-пандус»).

Дмитро – маломобільна людина на візку, тому одразу помітив всі «незручності», а насправді – зневажливе ставлення до людей з обмеженими можливостями. Спершу йому на заваді стають важелезні двері. Вони могли би стати непереборними перешкодами для тренування атлетів, але натомість їх мають якось відчиняти діти, вагітні жінки, люди похилого віку, особи з інвалідністю, люди з тимчасовим порушенням здоров’я, батьки з дитячими колясками…

– Перше, що ми бачимо, це ось ці дуже… зараз, я намагаюся підібрати слово якесь, щоб нікого не образити,.. такі дуже незручні двері, – зауважує Олег Рівтін. – Не розумію, коли йдеш з візочком, штовхаєш його перед собою, як їх відчинити?

Перший бар’єр Дмитро подолав не без зусиль. Далі його чекав крутелезний гранітний «пандус».

– Я тут не спускатимуся, це небезпечно для життя, – зізнався Дмитро, і почав, тримаючись за поручень, спускатися по сходах спиною вперед.

Ще кілька рядів метрополітенівських перешкод, тобто дверей, і Дмитро вже біля «сучасних» турнікетів, повз які не може проїхати, тому під’їжджає до входу для пільгових категорій. І жде, поки в ручному режимі чергова прибере ворітця та консолі. На зворотному шляху його вже чекають «автентичні» турнікети, зроблені в 70-х рр. минулого століття. Зазвичай у людей візки трохи ширші, ніж у Дмитра, йому пощастило виїхати з метро, але попереду було ще три ряди дверей та «пандус»…

Що нові турнікети, що старі створюють фізичну перепону перед людиною. Прикро, але лише деякі станції столичного метрополітену пристосовані до потреб маломобільних пасажирів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company