Михайло Шарков: «Я став воєнним кореспондентом з лютого минулого року»

Почула його «наживо», коли у холі столичної станції метро «Золоті ворота» відкривали фотовиставку «Україна: журналісти на передовій».
Знаєте, ще два роки тому, для нас було нормально знімати, як розквітають квіти у ботанічному саду чи як готові пляжі до сезону… Нині ж, на жаль, для нас стало нормою робити сюжети з війни, у найгарячіших точках нашої країни.

Михайло Шарков працює на «Апостроф TV», регулярно буває на передовій, у самому пеклі війни.

– Я став воєнним кореспондентом з лютого минулого року. А доти був звичайним журналістом, як і всі. Працював у містах, висвітлював мирні теми, розповідав, що відбувається у країні. Коли почалося повномасштабне вторгнення, зробив свій вибір. Зрозумів, що маю робити саме цю роботу, якою б тяжкою вона не була.

– У яких найнебезпечніших місцях вже побували?

– Практично в усіх гарячих точках, які були і є на території України. По щирості, там не буває якихось місць безпечніших, там на тебе чатують з усіх сторін. Це постійні артобстріли, це мінні обстріли, це працюють снайпери… Потрібно завжди дивитися під ноги і роззиратися навсібіч, бо міни, розтяжки, нерозірвані снаряди та ДРГ. Якщо рашисти довідаються, що українські журналісти на передовій – саме там, у цій точці вони використають все озброєння, яке мають, кинуть туди всі сили, щоб знищити цього журналіста чи зупинити його роботу. А ще краще – взяти в полон. Тому де небезпечніше, а де безпечніше – там неможливо визначити.

– Маєте якісь трофеї з місць, де побували?

– Чув, що хтось збирає воєнні трофеї, навіть музеї відкривають… Серед моїх знайомих воєнних кореспондентів таких немає. Може, ми там настільки багато всього цього бачимо, що нам воно просто не потрібне.

Це для Вас зайва згадка?

– Так, нам хочеться повернутися додому, до своїх сімей і хоча б, знаєте, ненадовго забути про той жах.

Плануєте продовжувати кар’єру військового журналіста після війни?

– Побачимо. Не знаю, що буде після нашої перемоги, але перемога буде точно! Скажу чесно, всі, хто працює на передовій, – їхнє життя змінилося, ми змінилися також, тому не знаю, що буде далі. Але якщо ти один раз там побував… Разом з побратимами та військовими склалася така сім’я –тебе тягне туди й тягне.

Що порадите тим, хто планує піти по ваших стопах?

– Скажу так: знань мало не буває. Курси з тактичної медицини, цифрової, фізичної та психологічної безпеки – це все потрібно проходити і, скажемо так, постійно себе покращувати у цьому. Я для себе зрозумів, що це все повинно бути. Вже дійшов до того, що вивчаю, як зробити мініоперацію, бо ми ж не тільки журналісти, ми ще й люди, і маємо надати першу допомогу пораненому чи травмованому. Тому треба вчитися, витрачати багато часу на всі ці курси, повторно їх проходити… Ну і розуміти, що ця наша робота небезпечна. Готуватися до цього і готувати свою родину. Бо коли їдеш на передову, ніколи достеменно не знаєш чи повернешся.

Воєнними журналістами народжуються чи стають?

– Судячи зі свого досвіду і досвіду моїх колег, наприклад, Олега Решетняка, – стають. Але, скоріш за все, потрібно мати до цього хист, певні моральні якості і психологічну потребу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company