22 роки ув’язнення Савченко і підозра суддям

Генеральна прокуратура України відкрила два кримінальні провадження проти російських прокурорів і суддів, які винесли вирок Надії Савченко. Про це на брифінгу повідомив прокурор ГПУ Владислав Куценко.
У зв’язку з вироком Надії Савченко це кримінальне провадження стосується суддів Донецького міськсуду РФ, які винесли завідомо неправосудне рішення. За словами Куценка, йдеться про суддів Леоніда Степаненка, Алі Хайбуллаєва, Євгенія Черниша.

Разом з цим Генпрокуратура України відкрила кримінальне провадження щодо російських прокурорів Павла Філіпчука, Дмитра Єношева, Владислава Кузнєцова. Їм інкримінується злочин незаконного притягнення особи до кримінальної відповідальності.

За словами Куценка, прокуратура готує міжнародне доручення, яке направить до Російської Федерації. “У Росії після цього є два моменти. Або виконати міжнародне доручення і своїх суддів і прокурорів ознайомити з повідомленнями про підозру, вручити їх, або відмовити нам. Після того як буде відмова, ми будемо звертатися до Інтерполу з тим, щоб оголосити зазначених осіб в міжнародний розшук, що дозволить нам після цього почати процедуру заочного засудження”, – повідомив Владислав Куценко.

Нагадаємо,  22 березня Донецький міський суд Ростовської області (РФ) засудив Надію Савченко до 22 років ув’язнення в колонії загального режиму і штрафу в 30 тисяч рублів. Суд назвав українку винною в пособництві вбивству російських журналістів. Після оголошення вироку українська бранка з 6 квітня налаштована відновити сухе голодування, вимагаючи свого повернення в Україну.

Тим часом Президент України Петро Порошенко офіційно заявив, що готовий передати Росії двох російських спецназівців Олександра Александрова та Євгена Єрофєєва, затриманих за їх участь у збройній агресії проти України, в обмін на Надію Савченко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company