Chat GPT: не господар, а помічник

Сучасні технології розвиваються дуже стрімко: бот Chat GPT – пошуковий інструмент, розроблений американською лабораторією «OpenAI» у листопаді 2022 року, ледь не миттєво набув великої популярності. Кількість активних користувачів за перші два місяці його існування перевищила 100 мільйонів – справжній історичний рекорд серед користувацьких програм.

Чат можна використовувати на таких онлайн платформах, як браузер, API, iOS і Android. Комунікують із ним у форматі діалогу: можна поставити запитання і в режимі онлайн-листування швидко отримати на нього відповідь.

Чат дає рекомендації, поради і характеристики з різних сфер життя. Він також може створювати таблиці, план презентацій, навіть виконати домашнє завдання чи написати есе.
Багато експертів і просто пересічних користувачів не схвалюють цей сайт, мають острах, що ШІ в майбутньому зможе підмінити людей.

Звісно, Chat GPT неабияк помічний. Зекономить ваш час, оперативно видасть інформацію, яку можна годинами шукати навіть на просторах інтернету. Щось порадить чи проінструктує, як послідовно виконати завдання (наприклад, як створити бізнес-план видання). Але існують серйозні, якщо не безспірні аргументи, що ШІ ніколи не замінить живу людину.

По-перше, Chat GPT має свої технічні мінуси. Його інформаційна база завершується вереснем 2021 року, тож деяка інформація може бути неактуальною та застарілою (наприклад, немає навіть згадки про повномасштабне вторгнення росії в Україну). Не застрахований він ані від граматичних помилок (особливо, якщо йдеться про українську мову), ані від недостовірної інформації. Щоб отримати бажану відповідь, треба чітко і ясно сформулювати запит. Якщо запитання будуть не тотожними, але схожими, чат видаватиме абсолютно ідентичні текстові відповіді.

По-друге і найголовніше, чат не може аналізувати події, як це робить людина, він не має такої функції. Його не наділено власною думою, емоціями, можливістю логічно мислити та опрацьовувати інформацію поза межами кодування системою.

Отже, Chat GPT створили люди, і без людей він не житець.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company