ІНОЗЕМНІ ВИШІ ВІДКРИВАТИМУТЬ ФІЛІЇ В УКРАЇНІ

Кабмін дозволив іноземним вищим навчальним закладам відкривати філії в Україні. Про це повідомляється на офіційній інтернет-сторінці Міністерства освіти і науки.

«Щоб стати на крок ближче до Європейського Союзу, ми відкриваємо нові кордони. Тож відтепер на території Україні передбачено можливість утворення територіальних відокремлених структурних підрозділів іноземних закладів вищої освіти. Отже, найкращі світові практики сфери вищої освіти будуть реалізовуватися і в українських університетах», – повідомив Андрій Вітренко, заступник міністра з питань європейської інтеграції.

Як зазначено в повідомленні, освітню діяльність ці філії здійснюватимуть на підставі дозволу, виданого МОН. До того ж, іноземний виш має посідати не нижче ніж 3000 місце в одному з міжнародних рейтингів: QS World University Rankings, The Times Higher Education World University Rankings, Academic Ranking of World Universities — World Top 500 Universities.

У міністерстві наголосили, що дозвіл на утворення територіально відокремленого структурного підрозділу не надаватиметься іноземним закладам вищої освіти, які є юридичною особою з іноземними інвестиціями держави-агресора чи держави-окупанта, юридичною особою, зареєстрованою на території держави-агресора або держави-окупанта та юридичною особою, кінцевий бенефіціарний власник (контролер) якої є резидентом держави-агресора або держави-окупанта.

Також обмежено створення філій у Києві, Харкові, Львові, Дніпрі й Одесі.