Медійники на передовій

У столичному Національному центрі культури «Український дім» відбувся фестиваль документального кіно «Війна в об’єктиві», організований компанією «ТРО Медіа».

Організатори підготували різноманітну й насичену програму: фотовиставку, церемонію нагородження журналістів, прем’єру фільму Максима Курочкіна в Юрія Мацарського «Журналіст у формі».

На нижньому поверсі Українського дому розгорнули експозицію світлин авторства українських журналістів, присвячену російсько-українській війні.

Серед відвідувачів не лише дорослі, а й діти. Розглядають фото з притаманною для них цікавістю, жваво розпитують у батьків що там зображено, обговорюють з ними деталі.

Цей «шкільний» кадр репортер Олексій Дмитрашківський зафіксував влітку 2023 року в Авдіївці.

В експозиційній залі практично безперервно лунала класична музика: грав на синтезаторі військовий, напам’ять, не послуговуючись нотами.

Тут-таки господарі фестивалю розмістили стенди з військовими атрибутами та книжками про війну й Україну.

Першого дня фестивалю нагородили учасників конкурсу «Війна в об’єктиві» – військових та воєнних журналістів і журналісток. У ньому взяло участь 385 робіт про національний спротив та оборону держави. Журі сформувало з них 7 категорій, у кожній з яких обрало лідера.

Найкращим оператором названо Богдана Пападіна (видання «Бутусов Плюс»), найкращим відеорепортажем – матеріал Анастасії Горпінченко (видання «Слідство. Інфо»), найкращим інтерв’ю – роботу Анни Мірошниченко («5 канал»). У номінації «Найкращий радіорепортаж/подкаст» перемогла Діана Жвінкліс (видання «Характер. Медіа»), за найкащий текстовий репортаж відзначено Віталія Побережного (видання «Reporters. media»), за найкращий фоторепортаж – Валентину Поліщук (видання «LIGA.net»). Призом глядацьких симпатій вшанували Андрія Петрука, бійця 103-ї бригади Сил ТрО ЗСУ.

Між нагородженнями актор Михайло Кукуюк читав патріотичні вірші під музичний супровід гурту «Запал». Вірш про собаку Крим зал прийняв з особливим піднесенням. Присутні стоячи довго аплодували.

А потім на головну фестивальну сцену вийшли творці фільму «Журналіст у формі». Стрічка розповідає про Володимира Мукана, військового журналіста, який загинув на фронті. У фільмі представлено архівні відео Володимира, спогади про нього друзів та сім’ї. Як зазначили автори фільму, це лише перший крок до вшанування пам’яті полеглих героїв цієї війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company