МОЗ ЗАСТЕРІГАЄ!

Міністерство охорони здоровʼя України попереджає про потенційні небезпеки інфекційних захворювань, які можуть виникнути внаслідок підтоплення після підриву Каховської ГЕС. Є ризик забруднення водойм і криниць, розташованих на затоплених територіях, хімічними речовинами, а також збудниками інфекційних хвороб, що походять з кладовищ, вбиралень та сміттєзвалищ.

До того ж у підтоплених районах Херсонщини та Запоріжжя внаслідок стрімкого падіння рівня води очікується масова загибель риби. Міністерство охорони здоровʼя закликає населення не збирати і не споживати таку рибу через високий ризик захворювання на ботулізм.

За повідомленням міністерства, нині в областях активно формуються запаси медикаментів для лікування гострих кишкових інфекцій.

У спеціальних рекомендації, щоб знизити ризик інфекційних захворювань, МОЗ закликає населення, яке перебуває в зоні лиха:

  1. Пийте тільки бутильовану або привізну воду.
  2. Воду для приготування їжі і для господарських потреб беріть тільки з перевірених джерел. Річка чи криниця у дворі вже не є надійними джерелами води.
  3. Процідіть воду для пиття, миття фруктів, ягід чи посуду, дайте їй відстоятись протягом 1-2 діб, а потім відфільтруйте та продезінфікуйте (найпростіше – закип’ятіть).
  4. Утримуйтесь від споживання продуктів, які були затоплені водою, навіть консервації.
  5. Піддавайте всі продукти термічній обробці (варіння, смаження, запікання).
  6. Ретельно мийте руки з милом.
  7. Не вдягайте одяг, який був забруднений під час підтоплення. Спершу поперіть та продезінфікуйте його.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company