Петро ГОНЧАР: «Головне – бути самим собою»

Побачити людину у вишиванці зараз не дивина. Українське зараз у моді. Цей звичай, чи то пак поведенція залучає до своїх лав все більше прихильників. Але мода – річ тимчасова. Та й сприймають її по-різному. Вдягати вишиванки на свята й у повсякдень, голити чуприну, зберігати та колекціонувати українське – це надовго? Саме з цього запитання почалася розмова з директором Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» Петром ГОНЧАРОМ.

– Раніше українське не цінувалось. На антикварних базарах зневажливо відмахувалися: «А, це українське!», а тепер захоплено: «О-о-о!..», – іронічно зазначив Петро Іванович.

– З плином часу світогляд українців змінюється. Невже популярність українського – це данина моді?

– Звісно. Але це добре! Люди нині змінюються. Глибоко, суттєво. Зазвичай, перед тим, як людина починає одужувати після тяжкої хвороби, їй стає дуже зле. Коли відбуваються якісні зміни, організм переживає тяжку кризу. І навпаки – людині стає краще часто-густо перед смертю. Так і в суспільних відносинах. Криза революції – це одужання суспільства. І взагалі – очищення думок, самої землі, природи…

Але ж такі чистки, на жаль, часто забирають найкращих!

– Так, бо в них є енергія, яка може це зробити. Поганою енергією ви нічого не очистите. Свого часу українці були позбавлені можливості засвоїти своє надбання, культурний спадок. Ми були ізольовані від світу. В Європі це відбувалося еволюційно – надбання поступово перетворювалося в мислення. Опрацьовувалося й освоювалося, виростало в інші культурні процеси. А в нас усе це стислося, спресувалося, все відбувається одночасно.

Тож ми наздоганяємо, а це не надто надихає…

– Всі ці процеси нормальні. Ми це все пережуємо і переживемо. Можливо, досягнемо і рівня Європи – осмислимо свої надбання. Головне – бути тут самим собою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company