Побратими

Німецький Лейпциг є найстарішим побратимом Києва. В агенції «Укрінформ» розгорнули фотоекспозицію, приурочену до 60-ліття партнерських взаємин двох міст. Ініціювали її громадські організації «Лейпцизький дім» та «Deutsches Haus KYIV – Центр німецької культури «Відерштраль».

За словами директорки «Лейпцизького дому» Лариси Комарової, фотовернісаж став «наочним життєписом людей двох міст, пов’язаних десятиліттями партнерства, спільною історією, суспільними змінами і цінністю дружніх відносин».

Ця цінність дружби помітно впливає на різноманітні сфери життя Києва та Лейпцига – економіку, культуру, спорт, освіту. Власне про це красномовно розказують світлини. Про шкільні та молодіжні обміни між українською столицею і саксонським красенем, про спортивні змагання, розвиток науково-технічного співробітництва, культурні зв’язки національних меншин. Тут-таки представлено фотохроніку новин української діаспори Лейпцига і німецької – Києва.

Організатори фотоекспозиції сповнені оптимізму: українсько-німецьке дружнє середовище на теренах стольного Києва поповнюють нові учасники – активні і небайдужі до інтеграційних процесів. А отже побратимська співпраця громад двох європейських міст лише розвиватиметься: є для цього широкі простори.

«Побратимські стосунки мають неперебутнє значення, – переконана Людмила Коваленко, голова правління благодійної організації «Центр німецької культури «Відерштраль», голова ради представників громадських об’єднань корінних народів, національних меншин України при Міністерстві освіти і науки України. – Це насправді живе і жваве культурне та економічне співробітництво, обмін студентами, досвідом і фахівцями, які допомагають одне одному у різних сферах та напрямках».

А Катаріна Шаупп-Карманн, керівниця відділу культури, освіти та національних меншин Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, наголошує, що давні партнерські відносини Києва і Лейпцига роблять значущий внесок у міждержавні українсько-німецькі відносини.

Упродовж нинішнього року, повідомили організатори виставки, у Києві, і Лейпцигу відбуватимуться різноманітні тематичні вернісажі, національні презентації. Наше побратимство виходить на новітній виток обопільного зацікавлення та розвитку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company