«Погані дороги» ведуть до «Оскара»

Український Оскарівський комітет обрав вітчизняну кінострічку, що представлятиме Україну на 94-тій премії «Оскар» Американської академії кінематографічних мистецтв і наук, у категорії  «повнометражний фільм». Претенденткою на світову відзнаку стала кінодрама «Погані дороги» режисери і сценаристки Наталки Ворожбит, відомої за сценарієм серіалу «Спіймати Кайдаша». Про це комітет повідомляє на сторінці у фейсбуці.

Цього разу фільм від України обирали 11 членів комітету. Троє не брали участь у голосуванні через конфлікт інтересів – як члени творчої групи та дистриб’ютор фільмів-кандидатів.

У підсумку «Погані дороги» здобули 5 голосів і ще 3 бали додатково, згідно з правилами комітету: за світову прем’єру на фестивалі класу А, за нагороду на фестивалі класу А та за рецензії у міжнародних профільних виданнях.

«Відблиск» режисера Валентина Васяновича отримав 2 голоси та 2 додаткових бали.

«Носоріг» Олега Сенцова дістав 1 голос та 2 додаткових бали.

«Стоп-Земля» Катерини Горностай – 3 голоси та 3 додаткових бали.

«Чому я живий» Віллена Новака – 0 голосів та 0 додаткових балів.

– Відбір був по-справжньому конкурентним і драматичним, – вважає Алік Шпилюк, голова Українського Оскарівського комітету. –  Змагалися фільми, в кожного з яких є беззаперечні чесноти, необхідні для перспективної участі в оскарівських перегонах. Комітет певним чином підтвердив рішення кінокритиків і членів Української кіноакадемії, які вже відзначили «Погані дороги» своїми призами.

Фільм складається з чотирьох новел. І це по суті нова версія: глядач уже встиг побачити у прокаті п’ять новел, але до оскарівського конкурсу фільм підкоротили.

– Наші сейлз-агенти з Британії наполягли на тому, щоб вирізати одну з новел, – розповіла Наталка Ворожбит. – Вважають, що вона затягує фільм, що вона темно знята і що вона зайва. Я ж так не вважаю. Як дебютантка, дала слабину: погодилася на те, що закордоном у фільмі буде 4 новели, а в українському прокаті – режисерська версія.

Режисерка запевняє: без цієї частини сюжету фільм втрачає віру в краще, бо історії, що лишилися, «достатньо жорстокі і безпросвітні». Саме в новелі, яку вирізали, є оте світло наприкінці тунелю, таке необхідне глядачеві.

«Погані дороги» – екранізація однойменної п’єси Наталки Ворожбит 2017 року. Події відбуваються 2015 року на дорогах сходу України. Кожна новела розповідає про стосунки між людьми, що виникають на тлі війни.

Перша історія розгортається на українському блокпості, де затримують озброєного директора школи, друга новела – про закохану в українського військового місцеву дівчину, яку намагається стримати її бабуся. Третя – про страшні будні полоненої української журналістки, а четверта – про те, як швидко народжується насильство: молода дівчина на своїй машині збиває курку і хоче відшкодувати збиток її господарям. А ті, користуючись ситуацією, намагаються відібрати в неї все.

Отже, тримаймо кулаки: «Погані дороги» помандрують за Океан по нагороду. 94-та церемонія вручення премії «Оскар» відбудеться 27 березня 2022 року в Лос-Анджелесі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Powered by WordPress | Designed by: seo service | Thanks to seo company, web designers and internet marketing company